Vnučka zachytila poslední okamžiky lásky svých prarodičů. Slova, která byla pronesena, dokazují sílu čisté lásky

Fotografie: Depositphotos

Romantika a láska je většinou vidět u mladých párů. Skutečnou lásku však prožil i starý pár z tohoto dojemného příběhu.

Starší pár byl inspirací pro jejich vnučku. Díky nim poznala pravý význam lásky a romantiky. Emily Hime vypráví o posledních měsících života své babičky. O době, která byla velmi smutná, ale také dojemná. Emily mohla být do poslední chvíle svědkem bezpodmínečné lásky mezi jejími prarodiči. Pozorovala, jak se její dědeček dojemně a s láskou stará o svoji nemocnou ženu.

Dělali si z něj legraci

Rodina vždy dědečka škádlila, že bez babičky by nikdy nepřežil, protože pro něj dělala celý život úplně všechno. V posledních měsících babiččina života se však jejich role obrátily. Děda vařil, naučil se prát, zatímco babička podstupovala chemoterapie. „Uvědomila jsem si, že nejromantičtějším milostným příběhem není Romeo a Julie, ale babička a děda, kteří spolu stárnou,“ přiznala jejich vnučka.

Fotografie: Unsplash

Dědeček držel svoji ženu za ruku, chodil s ní na každou prohlídku u lékaře a nevycházel z domu, pokud s babičkou nebyl někdo, kdo by ho nahradil. Nechtěl, aby zůstala sama, i kdyby to mělo být jen na pár minut. Emily přiznala, že dojatá nebyla jen ona, ale také personál nemocnice, který neustále komentoval oddanost manžela. Všichni je spolu velmi rádi viděli. Muž byl své ženě opravdovou oporou.

Byl s ní opravdu pořád

Dědeček zůstal s babičkou každý den, když byla v nemocnici i potom, když byla v hospici. Kdykoli mohl ji líbal na čelo nebo ji držel za ruku. Chtěl maximálně využít každé chvíle, kterou spolu mohli ještě strávit. Emily si všimla, že oči jejího dědečka se zalily slzami vždy, když si pomyslel, že jeho ženu něco bolí nebo je jí nepříjemně. Každý den ji nezapomínal říkat, jak je krásná a podporoval ji.

V manželství spolu žily skoro šedesát let. „Ach, jsi tak vzácná. Dobrou noc, má drahá,“ to byla poslední slova, která dědeček pronesl k babičce. Podle Emily se její prarodiče potkali v cyklistickém klubu, když jim bylo 20 a z počátku spolu závodili. Vyhráli však ten nejdůležitější závod ze všech, tedy celoživotní lásku. Bylo to opravdu požehnání sledovat krásný milostný příběh a zachytit poslední okamžiky štěstí.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]