Dívenka vyrazila s maminkou na nákupy v oblíbených botách Crocs. Udělala největší chybu v životě

Fotografie: Elvert Barnes / Creative Commons / Attribution 2.0

Následkem tohoto incidentu začala její matka apelovat na všechny rodiče. Mají při pohybu na eskalátorech s dětmi dávat větší pozor. Její dcerka se v něm totiž zasekla pantoflem.

Při troše elementární pozornosti je eskalátor v metru nebo obchodním domě naprosto bezpečnou konstrukcí. Obvykle hrozí riziko jen při opilosti, nečekaném pádu nebo napadení. Například tehdy, když do vás někdo silně strčí a vy sjedete schody hlavou napřed. Pak není problém si klidně rozbít hlavu nebo roztrhnout čelo. Stranou ponechme různé chuligány, kteří pojmou geniální nápad jet dolů po oddělovacím pruhu. V tomto případě ale šlo o něco zcela jiného.

Nehoda s botou

Ustaraná matka Olivia Jill se rozhodla na sociálních sítích podělit o to, co se stalo její malé dceři. Holčička šla po zcela klasickém eskalátoru. Malá nehoda však měla klidnou cestu proměnit v tragédii. Malé Millie se totiž stalo něco velmi nepříjemného. Její bota se totiž po straně pojízdného schodiště dostala doslova do svěráku. Nejhorší potenciální následky se naštěstí podařilo díky matčině rychlé reakci odvrátit. Kdoví, co by se stalo, kdyby tam Millie byla sama.

Holčička byla na schodech se svou matkou a měla na sobě své oblíbené botky značky Crocs. Jedna z nich se ovšem zasekla v bočním mechanismu eskalátoru. Matka naštěstí velmi pohotově zasáhla a uvězněnou malou nožičku včas vytrhla. Bez této akce by následky mohly být pro malou Millie skutečně katastrofální. Crocsu převody doslova rozmašírovaly. Olivia všechno nafotila, takže stav boty, respektive její špičky, je naprosto zřetelně vidět. Jako by ji sevřel někdo do svěráku.

Žena uvízla v záchodě na veřejných toaletách. Snažila se zachránit své chytré hodinky

Apel nejen na rodiče

Millie naštěstí nebyla nijak zraněna, k čemuž ovšem evidentně mnoho nechybělo. Její matka se o neštěstí chtěla podělit online a ukázat situaci se všemi podrobnostmi. Cílem je motivovat jak matky, tak všechny lidi, aby se skutečně drželi dál od okrajů eskalátorů. Jakkoli jsou tyto konstrukce užitečné, člověk by neměl zapomínat na to, co ho obklopuje. Tedy ocelové soustrojí plné těžkých součástek a tahu, který se před nějakou nohou nezastaví.

Stačí tak trocha nepozornosti nebo špatná pozice a mohou se proměnit ve velmi nebezpečnou past. Olivia doufá, že kdokoli hlavně s malými dětmi bude při pohybu na eskalátoru opravdu opatrný. Stačí málo, tedy dávat si stále pozor na své okolí. Vyhnete se tak problémům, jaký se stal její dceři a který mohl mít mnohem horší dohru. Během několika týdnů se stal její apel virálním, dočkal se i pozornosti médií. Nakonec se zdá, že tento případ není tak vzácný.

Zdroj: Virali

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]