Žena uvízla v záchodě na veřejných toaletách. Snažila se zachránit své chytré hodinky

Fotografie: Depositphotos

Člověk někdy zažije skutečně nepěkné chvíle, což se přesně stalo jedné ženě z Michiganu. Uvízla totiž na venkovní toaletě, ze které se snažila dostat své chytré hodinky Apple Watch.

Začala tak bizarní záchranná akce, které pak asistovala i policie. Od té se jí totiž dostalo varování před „průnikem kontaminovanou zónou“. Chaotická zkouška nervů a trpělivosti se odehrála v úterý u Dixon Lake, asi 290 kilometrů od Grand Rapids. Blíže neurčená žena se tu „potopila“ do toalety, aby zachránila svoje chytré hodinky. Podle michiganské státní policie se tam však zasekla a potřebovala externí záchranu. Na její zoufalý křik reagovalo celé okolí.

Zasekla se při záchraně hodinek

Strážníci, stejně jako státní policie, jí přispěchali na pomoc. Nakonec museli použít popruh, aby ji dostali do bezpečí. Následně byla odstraněna i samotná toaleta. „Pokud ztratíte jakýkoli předmět ve venkovním záchodku, nezkoušejte se do něj dostat vlastními silami,“ varuje před podobnými případy policie. „Můžete si přivodit vážná zranění.“ Vážné je v takovém případě prakticky jakékoli zranění včetně těch malých. Důvodem samozřejmě je rizikové prostředí.

Žena řekla strážníkům, že jí do záchodu spadly její Apple Watch. Tak se pro ně zkrátka natáhla, jenže následně už nedokázala dostat ven ani ruku, o drahé elektronice nemluvě. Není ovšem jasné, jestli právě ona nějaká zranění utrpěla, případně jestli byla po zásahu policie předána do rukou zdravotníků. Státní policie uveřejnila několik snímků celého incidentu. Je na nich však jen toaleta se zvednutým prkénkem a černý popruh uvázaný za madlo za ní.

Oblíbené chytré hodinky

Postižená nebyla jakkoli identifikována, tedy ani jmenována, stejně tak je nejasný další osud samotného záchodku. Apple Watch je typ chytrých hodinek. Firma Apple je začala vyrábět v roce 2015, momentální 9. série byla představena v září 2023. S přístrojem je možné telefonovat, přijímat i posílat zprávy, podporuje také systém bezkontaktního placení Apple Pay. Chtěné jsou hlavně pro sledování fyzické aktivity či spouštění dalších aplikací.

Několik dní slýchali ze stodoly podivné zvuky. Zůstali v němém úžasu, když zjistili, co je vydává

V základní verzi v sobě sdružují monitor fyzické aktivity a sledují zdraví svého nositele. Celkově spoléhají na bezdrátově připojený iPhone, díky němuž provádí mnoho funkcí. Momentálně existuje asi 38 modelů těchto chytrých hodinek s vyměnitelným řemínkem. Oblíbili si je rekreační i profesionální sportovci, kteří si tak během tréninku sledují tep, krevní tlak a další okolnosti. Současně díky nim pro mnoho běžných funkcí telefonu nemusí vytahovat samotný přístroj.

Zdroj: New York Post

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]