Několik dní slýchali ze stodoly podivné zvuky. Zůstali v němém úžasu, když zjistili, co je vydává

Fotografie: Aktron / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Muž provozující farmu vlastní mimo jiné i jedno neobyčejné zvíře. Když ale slyšel podivné zvuky ze stodoly, kde bylo toto zvíře ubytováno, přišlo překvapení.

Lidé vlastní a domestikují různé druhy zvířat, od koček a psů po divoká nebo exotická zvířata. Farmáři, kteří mají výhodu většího pozemku, si mohou dovolit vlastnit i zvířata, jako jsou koně, kozy, prasata či ovce. Jeden z amerických farmářů kromě jiných vlastní již spoustu let také mulu. Tato zvířata se však nemohou množit, o to větší pro něj bylo překvapení, které na něj čekalo ve stodole.

Překvapení ve stodole

Farmáři Jerry Smothers a jeho žena Teresa Smothers provozují farmu v Boyle County v Kentucky v USA. Na své farmě kromě jiných zvířat chovají i mulu, která je jako člen jejich rodiny už dlouhých 17 let. Manželé ji pojmenovali Peanut (Oříšek), možná i proto, že muly jsou tvrdohlavé a umíněné. Mula je mezidruhový kříženec (hybrid) samce osla se samicí koně.

Jednoho dne, asi před rokem, se Peanut začala chovat zvláštně a její chování Jerryho s Teresou vyděsilo. Když manželům zavolal soused Sam Beck, že našel mulu ve své stodole, nebylo to pro ně žádné překvapení. Obrovským šokem však pro ně bylo to, co leželo vedle ní – čerstvě narozené hříbě.

Drsný start a záchrana hříběte

Důvodem takového šoku bylo to, že muly jsou kříženci, kteří se rodí sterilní či neplodní. Potomek osla a koně již nemůže mít další potomky. Když Sam toto překvapení volal Jerrymu, bylo pro něj velmi těžké tomu uvěřit, dokud hříbě neviděl na vlastní oči. Mělo ale drsný začátek života, protože Peanut pro něj neměla dostatek mléka.

Žirafa bez skvrn se naposledy narodila před více než 50 lety. V americké ZOO teď mají vzácný přířůstek

To, že hříbě nemělo dostatek potravy, postihlo jeho játra a ledviny. Manželé Smothersovi však byli tvrdohlaví a rozhodli se zachránit mu život. Proto ho převezli do nemocnice pro zvířata. Veterinářům se hříběti, které by nemělo existovat, podařilo zachránit život a brzy poté se opět setkalo se svou matkou. Dodnes však zůstává záhadou, jak je možné, že má Peanut potomka, jemuž se naštěstí vede u farmářů dobře.

Zdroj: Newly

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]