Zemědělec si všiml neobvyklého pláče. Hříbě volalo o pomoc pro svou zoufalou matku

Fotografie: ian shiell / Creative Commons / Attribution 2.0

Klisna se ocitla ve svízelné situaci, když se jí jedno z kopyt zamotalo do hřívy. U sebe měla hříbě, které jí nedokázalo pomoci, a tak volalo hlasitě o pomoc.

Ve světě zvířat, stejně jako ve světě lidí, je pouto mezi rodiči a potomky tím nejsilnějším. Je nerozbitné, rodiče by za děti dokázali položit život, někdy je tomu i naopak. Situace zachycená v níže uvedeném videu jen dokazuje, jak důležitý je vztah mezi matkou a dítětem, popřípadě mládětem. Hříbě volá o pomoc, když nedokáže své matce v nouzi samo pomoci.

Klisna se dostala do svízelné situace

U ústí řeky bylo spatřeno hříbě, jak se zmateně motá na jednom místě. Evidentně bylo velmi rozrušené. Jeho matka padla náhle na zem a nedokázala se zvednout a pokračovat ve společné cestě. Jak se ukázalo, jedno ze svých kopyt měla zachycené v husté hřívě a nemohla se ze svízelné situace vymotat svépomocí. Ani hříbě jí nedokázalo pomoct.

Na pomoc přišli dobrovolníci

Celá situace mohla skončit tragicky, kdyby na pomoc nedorazili dobrovolníci ze záchranné organizace pomáhající zvířatům v nouzi. Nejdříve si všimli vystrašeného hříběte. To bylo potřeba uklidnit. Zbytek se věnoval jeho matce. Jednomu ze záchranářů se podařilo odstřihnout kus hřívy, která se klisně zamotala do kopyt.

Fotografie: Freepik

Jakmile byla matka vysvobozena, všichni očekávali, že co nejrychleji z místa uprchne i se svým hříbětem. Přece jen obě zvířata byla dost vyděšená. Dlouho čekala na nějakou pomocnou ruku a netušila, zda se ze zajetí dostanou. Místo toho ale klisna otočila svůj pohled směrem k záchranářům a bylo evidentní, že jim děkuje za záchranu života.

Mohlo dojít k tragédii

Jeden ze zástupců organizace, jež vyslal na pomoc dobrovolníky, později uvedl, že pokud by záchranáři nedorazili na místo včas, klisnu by čekal tragický konec. Možná i hříbě, které by náhle zůstalo bez matky, by samo ve značné vzdálenosti od lidí v bažinaté oblasti později zemřelo. „Toto je jeden z mnoha příkladů, kdy zvířata, která nejsou pod dohledem svých majitelů, mohou skončit ve slepé uličce s velkým rizikem pro jejich životy,“ vypověděli záchranáři. Naštěstí vše dobře dopadlo. Podívejte se na video.

Zdroj: Livebiz

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*