Policisté zachraňují vyděšeného koně z hořící stáje. Riskují vlastní život, odmítají ho nechat napospas plamenům

oheň požár
Fotografie: Piqsels

Kamera důstojníka Matthewa Reisse nahrávala, jak se vydává směrem na místní ranč. Ujistil se, zda jsou všichni venku v bezpečí, načež žena odpověděla, že se ve stáji nachází ještě jeden kůň.

Matthew a jeho kolega Kristian Hanus neváhali a okamžitě skočili do stodoly, aby zachránili koně v nesnázích. Všude byl požár a jejich adrenalin stoupal. Nejdříve se snažili 22letou klisnu Phoebe přesvědčit, aby s nimi vyšla ven, což se ale úplně nepodařilo. Museli tedy přijít na nějaký ten plán B, protože klisna byla k smrti vyděšená.

Dramatická záchranná akce

Do stodoly se zčistajasna vydal ještě někdo další, sundal si košili a zakryl klisně oči.  Matthew si byl vědom, že zvíře jen tak ze stáje nevyjde, a tak požádal o lano. . Trojici se nakonec společně a s velkým úsilím podařilo utrápenou klisnu zachránit před jistou smrtí. Majitelé ranče jim byli velice vděční, byť škody na ranči byly rozhodně nemalé.

Všichni vyvázli bez vážných zranění

Oheň málem zničil stáj a obchod na farmě, shořelo však spoustu nábytku a vypěstovaných plodin. Oba policisté utrpěli lehká zranění, ale kůň naštěstí vyvázl bez jediného šrámu. Phoebe se týden po utrpení daří skvěle a farma stále počítá rozsáhlé škody. Nicméně říkají, že jejich komunita se kolem nich shromažďuje a poskytuje dary a přístřeší pro jejich koně. Majitelé rozhodně nepřijdou nazmar.

Fenka porodila svá štěňata na špinavé ulici mezi odpadky. Naštěstí přišla záchrana

Na pozemku probíhá rekonstrukce

Po krátké prohlídce se mohla Phoebe vrátit ke svým majitelům, byť zpočátku úplně neměla střechu nad hlavou. Aktuálně ale probíhá rekonstrukce stájí a je zde spousta lidí, kteří přikládají ruku k dílu. Je tedy jisté, že výstavba zas tak dlouho trvat nebude. Okolo ranče stále jezdívají zmiňovaní policisté a přejí majitelům, aby se vše zase vrátilo do starých kolejí, kdy měli všichni střechu nad hlavou a bohatou půdu.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]