Domácí pečovatelská služba rozhořčila syna 93leté stařenky. Takto reagovali na její ohrožení života

Fotografie: Dickelbers / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Muž obdržel od své sestry telefonát, že se jejich rodiče nacházejí v nouzi. Okamžitě vyrazil na místo, kde se mu naskytl strašlivý pohled. Viní domácí pečovatelskou službu.

Znepokojivá situace nastala u staršího manželského páru, který byl odkázán na pomoc pečovatelské služby. Během jednoho večera obdržel Sigge Lind telefonát od své sestry. Šlo o jejich 93letou matku Inger, jež měla doma nehodu a zřejmě utrpěla zlomeninu. Sigge neváhal a okamžitě vyrazil na místo. Tam se mu naskytl šokující pohled.

V bytě rodičů ho čekala strašlivá scéna

I když už pečovatelská služba zavolala záchranku, Sigge věděl, že se musí přesvědčit, zdali jsou jeho rodiče, 93letá Inger a 93letý Gunnar, v pořádku. Rodiče bydleli jen pár set metrů od jeho bytu, během krátké chvíle byl na místě. Dveře byly pootevřené a v bytě hrobové ticho. To Siggeho vyděsilo. Když došel až do koupelny, málem se mu zastavilo srdce, jak uvádí web Newly.

Oba rodiče byli v koupelně. Otec trpící demencí seděl u dveří místnosti se svým chodítkem, zatímco matka ležela na zemi a úpěla bolestí. Zlomila si nohu a nedokázala vstát. Její manžel nebyl schopen jí pomoci. Pečovatelská služba se po zavolání na poplachové centrum rozhodla nechat oba v domě samotné. Trvalo téměř hodinu, než dorazila záchranná služba.

Zlodějka si vyhlédla stařenku u bankomatu. Geniální důchodkyně se však ubránila tímto způsobem

Syn byl nepříčetný vzteky

„Jsem naštvaný na pečovatelskou službu. Moje matka ležela na zemi, nedokázala vstát a křičela bolestí. Byla by tam skoro hodinu, kdybych nepřišel,“ jak uvádí Sigge pro UNT. Manželský pár je spolu dlouhých 70 let. Od roku 1974 spolu Gunnar a Inger bydlí. I když byli už několikrát přesvědčováni, aby se odstěhovali do domova pro seniory, Gunnar se vždy držel svého rozhodnutí zůstat doma.

stařec
Fotografie: Freepik

„Když pacient utrpí takové zranění, musí domácí pečovatelská služba okamžitě přehodnotit a upřednostnit své úkoly,“ říká Susanne Andersson, oblastní manažerka domácí pečovatelské služby magistrátu města Uppsala. Inger byla převezena do nemocnice, kde musela podstoupit operaci. Vzhledem k jejímu věku a také nízké tělesné hmotnosti si Sigge nebyl jistý, zdali operaci přežije. Naštěstí ano. Nyní se zotavuje. O jiném starším manželském páru v nouzi jsme již psali na SvětěKreativity.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*