Policista uprostřed lesa objevil osamocený stan. Když nahlédl dovnitř, zůstal stát jako zkoprnělý

Fotografie: Jeremy Bolwell / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

K události došlo poblíž Salt Lake City. Policista našel v lese stan a rozhodl se nakouknout dovnitř. K jeho překvapení tam byla žena, po které bylo vyhlášeno pátrání.

Stalo se tak poté, co byla 5 měsíců pohřešována. Vše začalo jejím zařazením do seznamu pohřešovaných osob v momentě, kdy na parkovišti našli opuštěné její auto. Stejně tak nebyl nikdo schopen kontaktovat nikoho z příbuzných. Poté, co se policie spojila s jejím pracovištěm a kolegy, vyšly najevo další skutečnosti. Konkrétně její psychické problémy, následoval prohledávání celé oblasti. Záchranný tým pročesal území hned několikrát.

První pátrání neúspěšné

Postupovali jak pěšky, tak i ze vzduchu pomocí dronů po několik měsíců. Dokonce i tehdy, když klesla teplota a začalo už mrznout. Všechno však bezvýsledně. Úspěch se dostavil až nedávno. Tým dobrovolníků nasadil ještě dron, který však přistál v nedostupné rokli. Když se ho vydali hledat policista spolu s majitelem stroje, našli místo přístroje stan. Ten vypadal dle OnlineNytt docela opuštěně, při jeho otevření však na oba čekalo překvapení.

Našli v něm právě onu pohřešovanou ženu. Byla pohublá a velmi unavená, ale stále naživu, což je hlavní. Musela se živit trávou, mechem a vodou z nedaleké řeky. Občas dostala něco k jídlu i od kempařů v oblasti. Ačkoli byla na místě zcela z vlastní vůle, přinesli ji z hory dolů kvůli zdravotní a hlavně psychiatrické prohlídce. O podobných záchranách už jsme se na SvětěKreativity zmiňovali. Policisté ještě upřesnili, že se svým pobytem na místě ničeho nedopustila.

Vyšetření a vybavení

Bylo to zkrátka její rozhodnutí, nikdo ji ke stanování nenutil. Policisté ji nakonec další ještě nějaké zásoby a vybavení, pokud by se do svého stanu v rokli chtěla po prohlídce vrátit, jak uvádí GlobalNews. Ten k tomu i trefně uvedl kousek slavné básně J. R. R. Tolkiena, že „ne každý kdo bloudí, je ztracený“. „Žena ve věku 47 let viditelně zhubla a byla celkově zesláblá. Evidentně si však i v takové situaci dokázala docela vynalézavě poradit,“ uvedl k celé věci šerif.

Jeden kolemjdoucí si všiml tajného znamení, nad kterým ostatní mávli rukou. Řidič únosce o ničem nevěděl

Žena jim sdělila, že na místě žila už nějakou dobu. „Teď věříme, že si takové místa vybrala k pobytu dobrovolně a naprosto záměrně. Přebývala tu asi od listopadu 2020,“ upřesnil šerif. „Chceme také vyjasnit, že se svým jednáním nedopustila jakéhokoli přestupku nebo jiného porušení zákona.“ Někteří lidé zkrátka občas potřebují naprosto opustit civilizaci a třeba se srovnat se svými vnitřními démony. Metody k tomu volí různé, třeba pobyt v rokli.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]