Jeden kolemjdoucí si všiml tajného znamení, nad kterým ostatní mávli rukou. Řidič únosce o ničem nevěděl

Fotografie: Jiří Sedláček / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Policie zažila chvíle překvapení, když při kontrole narazila na auto, ve kterém dospělý řidič převážel své děti dost nevhodným a zároveň nebezpečným způsobem.

Polská policie kontrolovala řidiče, u kterého našla šest cestujících – tři se nacházeli v kufru auta a zbytek také cestoval v rozporu se základními bezpečnostními pravidly. To by nebyl až tak závažný problém, kdyby se děti neozvaly přes zadní okénko. Celá situace se tím mnohem více zdramatizovala, protože tím upozornily kolemjedoucí řidiče a ti ihned začali jednat. Původně si mysleli, že se jednalo o únos, což nebyla úplně pravda.

Jakým rodičem byste přesně být neměli?

Poté, co policie řidiče zastavila, se snažil vymluvit na to, že dětem poskytoval pouze pohodlné místo pro odpočinek. Místní policie z této reakce doslova běsnila a jménem zákona ho ihned poslala k výslechu. Muž nyní čelí následkům svého nevysvětlitelného chování. Aktuálně případ vypadá tak, že se muž již velice brzy dostaví k soudu, kde se bude zpovídat ze svých činů. Jeho vyhlídka na trest ve vězení se ale zdá být nevyhnutelná. Samotné přestupy a trestné činy v oblasti dopravy popisuje web PrávníLinka.

V autě dbejte na bezpečí všech

Šokující incident se stal připomínkou základních pravidel pro bezpečnou přepravu dětí. Nejde jen o dodržování zákonů, ale také o zdravý rozum a rodičovskou zodpovědnost. Autosedačky, bezpečnostní pásy, schválené způsoby přepravy dětí, to vše by mělo být samozřejmostí, a to bez ohledu na vzdálenost cesty nebo jiných okolností. Poté se snadněji vyvarujete konfrontaci s policií, avšak i ta může být někdy příjemná, jak si můžete přečíst v našem článku ze srpna.

Cestující v nebezpečí
Fotografie: Unsplash

Řidička autobusu zachránila život malému chlapci. Kvůli dětským hrátkám se začal dusit mincí

Tento incident by měl sloužit jako alarm pro všechny rodiče a opatrovníky. Policie v tomto případě zasáhla správně a tvrdý trest pro otce se může stát upozorněním pro ostatní, aby vždy kladli bezpečnost dětí na první místo. Mnozí se snaží pravidla bezpečnosti v autech vychytrale obcházet. Konkrétní situace popisuje např. iDnes.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]