73letého důchodce zastavila policie po zběsilé honičce. Důvod, proč policistům ujížděl vás rozpláče smíchy

muž volant úsměv
Fotografie: Freeimages

Existuje celá řada druhů párů. Jedni se neustále hádají, jiní se spolu pořád smějí a pak třeba ti, kteří jsou na sebe neustále naštvaní. V každém páru tak trochu záleží na tom, jaký mají zrovna den.

Tak jako je každý pár jedinečný, tak i ukončení vztahu a rozchod vnímá každý člověk jinak. Někteří se trápí a straní se lidem, jiní pokračují ve svém životě jakoby se nic nestalo. Jsou i tací, kteří jsou schopni ukončit svůj život kvůli nešťastné lásce. Muž vysokého věku si též prošel rozchodem. To je důvod proč se rozhodl polici ujíždět, dokud mohl. Když se však rozhodl policistům zastavit a vysvětlit, proč jim tak dlouho ujížděl, policistům tekly slzy od smíchu. Takovou reakci od pána jistě nečekali.

Muž ujíždějící policii

Každý, kdo někdy zažil situaci, kdy jel po silnici a najednou se za ním rozblikala světla policejního vozu ví, že to není zrovna příjemný pocit. Obzvláště taková prohlídka vozu a povinné výbavy není nikomu příjemná. Když jel třiasedmdesátiletý muž jménem Pekk po dálnici, všiml si, že za ním jede policie a o chvilku později se objevila i modrá světla. To je moment, kdy by řidič měl zastavit a podrobit se policejní kontrole. Někdo však z různých důvodů zpanikaří a místo zastavení se rozjede ještě víc. Stejně tak Pekk zpanikařil a místo brzdy sešlápl plyn k podlaze.

To, že starý pán policii nezastavil, nýbrž se jí pokoušel ujet, se proměnilo v divokou automobilovou honičku. To policisty možná trochu zaskočilo, protože takovou reakci od starého pána nečekali. Avšak nevzdali se a Pekka sledovali dál. A jak to tak bývá ve většině případů, muži po nějaké době zběsilého ujíždění došlo, že policejní vůz setřást nedokáže. Pekk se nakonec rozhodl celou honičku ukončit a policii zastavit.

Zákaz řízení pro všechny důchodce: Nastal čas odebrat jim řidičáky? Video mluví za vše

Nečekaný důvod ujíždění muže

Poté, co se Pekk (73) rozhodl policii zastavit, přišli policisté k jeho autu a začali se vyptávat, co se stalo a proč jim tak dlouho ujížděl. Muž odpověděl, že mu toho strážníka bylo tak neskutečně líto, že zpanikařil. Policisté jeho odpověď moc nechápali, a tak se vyptávali dál, jak to muž vlastně myslí. Pekk vypadal trochu zklamaně a nakonec jim pověděl, že se vlastně nic nestalo, jen že ho před třemi týdny opustila manželka kvůli policistovi.

policejní vůz světla dálnice
Fotografie: Freeimages

Strážníci po této výpovědi byli značně zmatení, stále nechápali důvod, proč tak starý muž zpanikařil a rozhodl se jim ujet. To co muž řekl později vzalo policistům „vítr z plachet“. Když jim muž pověděl, že ho opustila žena kvůli policistovi a najednou viděl, jak se za ním rozsvítila světla policejního vozu, bál se, že je to onen strážník a ženu mu chce vrátit. To už policisté nevydrželi a začali se nekontrolovatelně smát tak, až jim tekly slzy. Nakonec si i starý pán zasmál a oddechl si, že jsou to jiní strážníci a ženu mu nikdo vrátit nechce.

Zdroj: Newly

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]