Matka porodila v autě dítě bez dechu. Poslední nadějí v krizové situaci byl přivolaný policista

Fotografie: Krokodyl / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Policisté se během služby mohou setkat s opravdu ojedinělými situacemi, ve kterých se musí umět rychle rozhodovat. Tento policista to zvládl na jedničku.

Drama se odehrálo ve městě Deming ve státě Nové Mexiko. Rodící ženu vezl do porodnice manžel, jenže to už nestihli. Dítě se narodilo v autě. O situaci už věděli policisté, protože otec dítěte volal tísňovou linku. Když policista dorazil k jejich autu, zjistil, že novorozený chlapec bezvládně leží a nedýchá. Jeho kamera zachytila, jak profesionálně se k této situaci dokázal postavit.

Na sedadle ležel tichý novorozenec

Miguel Covarrubias si prožil nejhorší a zároveň nejkrásnější den svého života. Když spěchal s rodící manželkou do porodnice, spojil se s tísňovou linkou. Potřeboval projíždět na červenou, aby se do nemocnice dostali včas. Miminko však mělo jiné plány a do porodnice dorazit nestačili. Jeho manželka porodila během jízdy. Co však bylo mnohem horší, miminko nejevilo známky života.

Z policejní vysílačky se o situaci dozvěděl i Ismael Perez, jeden z policistů, který se pohyboval poblíž. Všiml si auta projíždějícího na červenou a vydal se za ním, aby mu udělal doprovod. Podle hlášení pochopil, že v autě je dusící se batole, se kterým rodiče spěchají do nemocnice. „Myslel jsem, že je to batole. Z toho, co jsem slyšel v rádiu, to znělo jako batole. Takže v mé mysli se batole něčím dusilo,“ vzpomíná policista.

Když dorazili před vchod nemocnice, Perez vyskočil a auta a utíkal pomoci rodičům, protože zdravotníci tu ještě nebyli. „Jakmile jsem otevřel dveře auta, vidím na sedadle nehybně ležet novorozené dítě. Na chvíli mě to trochu rozhodilo,“ líčí dramatickou situaci. Nezaváhal však ani na vteřinu a začal miminko oživovat. Zkušenosti neměl, ale byl u porodu svých dcer a tak viděl, co lékaři s dětmi po porodu dělají.

Žena si myslela že má podrážděný žaludek, ve skutečnosti porodila dvojčata. O všem rozhodla slova lékaře na telefonu

Techniku okoukal u porodů svých vlastních dětí

„Mám tři vlastní děti, takže jsem viděl, jak to lékaři dělají s mými dcerami, protože vyšly z dělohy stejným způsobem a žádný pláč nebo tak něco. Tak jsem udělal to samé,“ vysvětlil policista, jak díky přítomnosti u porodu svých dětí, okoukal, jak dítě oživit. Ihned tedy vzal miminko do dlaně a druhou rukou jej začal poplácávat po zádech. Během pár chvilek začalo miminko konečně vydávat zvuky a nakonec se zplna rozplakalo.

Neskutečnou úlevu museli v tu chvíli cítit zoufalí rodiče, kteří si neuměli poradit. Než si dítě a matku převzali zdravotníci, byl novorozený chlapec mimo ohrožení života. „Byl to pocit úlevy, protože jsem věděl, že je tu někdo, kdo ví, co dělá. Pro mě je to v mých očích hrdina. Pomohl mi v tom, co bych řekl, že byl jeden z nejděsivějších okamžiků v mém životě, “ poděkoval policistům hrdý tatínek. Záznam z jeho kamery pak policejní oddělení zveřejnilo na svých facebookových stránkách. Policista si za svou pohotovou reakci a zvládnutí situace vysloužil obdivné komentáře od tisíců lidí.

Zdroj: Inspired Stories

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]