Žena porodila dvojčata s odstupem 22 dní. Jen díky tomu dokázalo jedno z nich přežít

Fotografie: Dustin M. Ramsey / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.5

Tato mladá maminka je skutečnou raritou. První dvojče přišlo na svět mrtvé a stejný osud měl dle lékařů čekat i druhé dítě. Pak se však stalo něco neuvěřitelného.

Mladá maminka se na příchod dvojčat těšila, a dokonce si platila i nadstandardní péči, aby se ujistila, že je vše v pořádku. Jak však uvedl deník NYPost, začala rodit již ve 22. týdnu těhotenství. Pravděpodobnost, že její děti přežijí, byla téměř nulová. Pak se však stalo něco, nad čím lékaři kroutili hlavou. Její druhé dítě totiž na svět vůbec nechtělo.

Porod začal už ve 22. týdnu těhotenství

22letá Kayleigh Doyle z Velké Británie otěhotněla v říjnu 2020. Záhy vyšetření ukázala, že čeká dvojčata. Na jejich příchod se velmi těšila, ale byla si vědoma rizik, která jsou s vícečetným těhotenstvím spojená. Dokonce si proto platila i nadstandardní prohlídky u lékaře, aby se ujistila, že je vše v pořádku. Všechna vyšetření vypadala dobře.

Pak však přišel nečekaný zvrat. Když byla teprve ve 22. týdnu těhotenství, přišly náhlé porodní bolesti. „Když jsem byla ve 22. týdnu, doslova jsem ležela v posteli a pocítila jsem nejhorší bolest za celý svůj život. Nebyla jsem si jistá, co se děje, tak jsem šla na záchod a praskla mi voda,“ citoval Kayleigh web PressBee. Byla převezena do Royal Oldham Hospital, kde ji lékaři pět dní sledovali.

Lékaři druhému synovi šanci nedávali

První chlapec Arlo přišel na svět o 17. týdnů dříve a bohužel se narodil mrtvý. To byl pro Kayleigh velký šok. Lékaři ji navíc připravovali na to, že do pár hodin porodí i druhé dítě, jež nejspíš také nepřežije. Pak se však stalo něco nečekaného. Porodní kontrakce ustaly a Kayleigh byla nakonec odeslána domů, aby si odpočinula. Každý den pak chodila na lékařské prohlídky. Druhý syn stále zůstával v bříšku a ven se mu zatím nechtělo.

Chtěl ženě darovat ledvinu. Podle testů byl neobvykle vhodným dárcem. Lékaři odhalili krutou pravdu

Až po dlouhých 22 dnech přišel císařským řezem na svět malý Astro. Lékaři se rozhodli pro císařský řez poté, co měli podezření na odlučování placenty. Tato komplikace by mohla dítě nechat bez kyslíku. Chlapeček nevážil ani jeden kilogram a předčasné narození u něj způsobilo komplikace, včetně díry v srdci a retinopatie, která způsobuje abnormální růst krevních cév v očích.

Kayleigh nemohla uvěřit, že malý Astro všechno přežil. I když se musela vyrovnat se ztrátou jeho dvojčete, byla šťastná, že druhý syn si svůj život vybojoval a dnes se mu daří dobře. Kayleigh také po této zkušenosti absolvovala roční kurz a nyní pomáhá na oddělení s nedonošenými dětmi. Na SvětěKreativity si můžete přečíst i příběh se šťastnějším koncem. Tato dvojčata narozená ve 22. týdnu dokázala přežít.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*