Mladá žena porodila identická trojčata. Vypadají doslova jako přes kopírák, šance na početí je 1 : 200 000 000

Fotografie: iStock

Manželskému páru se povedla skutečná světová rarita. Ultrazvuk ukázal, že žena čeká identická trojčata. Taková šance je pouze 1 : 200 000 000.

Gina a Craig Dewdney věděli, že až jednou budou mít vlastní děti, jejich životy se naprosto změní. V době plánování ale ještě netušili, co je čeká. Neuvědomili si, jak moc se jejich dosavadní svět obrátí naruby. Došlo jim to v den, kdy zjistili, že místo 1 dítěte budou mít hned 3. Trojčata jsou navíc identická, což je extrémně vzácné. Šance na početí identických trojčat je 1 : 200 000 000.

Z dvojčat hned trojčata

Po pár kontrolách u lékaře Gina a Craig počítali s tím, že přivedou na svět dvojčata. Při další schůzce se však lékařům podařilo na ultrazvuku zachytit hlavičku i třetího miminka. Také zjistili, že všechny 3 děti ve skutečnosti sdílejí společnou placentu. Gina později uvedla, že místnost utichla v naprostém šoku.

Plánovaný císařský řez

Automaticky byl naplánován císařský řez, ale děti měly jiné úmysly. Rozhodly se na svět přijít dříve. Gině v 31. týdnu praskla voda, takže musela podstoupit akutní operaci. Když se trojčata narodila, v místnosti bylo přítomno 30 lékařů a sester. Každému dítěti byl přidělen zvláštní tým a všechny 3 se narodily ve stejnou dobu. Celý proces trval necelé 2 minuty, i když 1 z chlapců, Jaxon, se narodil v plodovém vaku.

Fotografie: Pexels

Rodiče nemohou být šťastnější

Trojčata dostala jména Jaxon, Jensen a Jimmy a byla okamžitě převezena do nemocnice v Liverpoolu. Jejich příchod na svět je takovou raritou, že dostala i zvláštní označení – děti jsou známé jako „cheshirská trojčata“. Narodily se 26. dubna a těší se dobrému zdraví. Rodiče nemohou být šťastnější.

Přestože Gina a Craig původně plánovali pouze 1 miminko, s oznámením, že čekají dvojčata, přišlo ještě větší štěstí. Informace o trojčatech pak byla sice trochu děsivá, ale nyní si už nedokážou představit, jaký by byl život bez nich. Jsou šťastnou a zdravou rodinou, což je nejdůležitější.

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]