Na autobusové zastávce v Plzni vznikla dramatická situace, kterou museli zachraňovat až zdravotníci

Liberec, Czech Republic - June 2, 2021: Bus of public transport in Liberec.

Ženu zastihly porodní bolesti na autobusové zastávce, kde také nakonec porodila. Zdravotníky k ní přivolal řidič autobusu. Miminko je zdravé.

Mladá žena nejspíš nestihla dojet do porodnice a své dítě porodila přímo na kryté zastávce autobusu v Plzni. Po příjezdu zdravotníků už bylo miminko na světě a zabalené v dece. Matka také sama přestřihla pupeční šňůru. Neobvyklé okolnosti porodu ještě prošetřuje policie. Žena byla i s miminkem převezena do fakultní nemocnice.

Zdravotníky přivolal řidič autobusu

Na autobusové zastávce v Krašovské ulici v Plzni přepadly asi třicetiletou ženu porodní bolesti. Rodící ženy si všimnul řidič autobusu, který ihned zavolal na tísňovou linku. Zdravotníci však přijeli k už narozenému miminku.Sama si pak odstřihla pupeční šňůru. Všude bylo spousta krve. Dítě, které křičelo, měla zabalené v dece. Bylo naprosto v pořádku, bez jakékoliv známky poranění,“ citoval web Novinky jednoho ze svědků celé události.

Zatím není zcela jasné, proč se rodící žena nedostala včas do nemocnice. Mohlo jít o překotný porod, který se vyskytuje asi u 3 % porodů a netrvá ani dvě hodiny. Rovněž v tom však mohl sehrát roli i fakt, že žena měla být podle všeho bezdomovkyně. Zdravotníci odvezli ženu i s dítětem do fakultní nemocnice, kde jí byla poskytnuta řádná poporodní péče. Novorozená holčička je podle všeho naprosto zdravá.

Ihned po porodu miminka ji čekala nejtěžší chvíle v životě. Její dojemná slova rozplakala všechny lékaře

Porod ještě prošetřuje policie

Případ si však do svého šetření převzala i policie a okolnosti nezvyklého porodu bude ještě zkoumat. Zastávku, která byla silně znečištěná krví, následně uklidila hasičská jednotka. „Ne každý má štěstí žít normální život a dostat se v dnešní době do problémů se dá lusknutím prstu. Zda je ona na vině, že je bezdomovkyně, není teď důležité, jde o to hlavně jí nějak pomoci, obzvlášť když je na světě miminko,“ říká jedna z komentujících, která se ženy zastala.

miminko
Fotografie: Freepik

Jiní lidé rovněž poukázali na to, že v Plzni je azylový dům pro matky s dětmi, na který by se mohla tato maminka obrátit. Na SvětěKreativity jsme také psali o velmi raritním porodu. Ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové se narodila identická trojčata. Šance na takové početí je jen jedna ku 200 milionům.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*