Chlapec si všiml podivného chování řidiče autobusu. Ostatní cestující jen přihlíželi jeho odvaze

Fotografie: Spielvogel / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Scéna jako z amerického filmu. I tak se dá popsat situace, do které se dostal mladík v Michiganu. Naštěstí si dokázala zachovat klidnou hlavu a jednat. Díky tomu zabránil katastrofě.

Některé scény, které vidíme v oblíbených filmech, se mohou během chvíle stát skutečností. Do nečekané situace se dostal Dillon Reeves, mladík, který cestoval autobusem. Během jízdy si totiž všiml, že s řidičem se děje něco neobvyklého. Rozhodl se, že zakročí a pokusí se situaci vyřešit, jak nejlépe umí. Celý incident dokázala zachytit kamera, která se v autobuse nachází.

Od hrdinského činu ho neodradil ani jeho nízký věk

Na celé situaci je fascinující, že v kritické chvíle dokázala zachovat potřebný klid a to i přesto, že se jedná o studenta, který navštěvuje teprve sedmou třídu. I tak, ve chvíli, kdy viděl, že řidiči, který řídí jejich autobus, není dobře, přiskočil a situaci vyřešil. A udělal dobře, muž za volantem totiž ztratil vědomí. Je tedy jen otázkou, co by se s cestujícími stalo, kdyby nedošlo k Dillonově rychlé reakci.

Dillon během chvíle nejen převzal řízení za muže, který již volant neovládal, ale dokázal také rychle jedoucí autobus zastavit a ostatní tak ochránit. Ihned je o vzniklé situaci informoval a požádal, aby mu pomohli a zavolali řidiči pomoc. Díky tomu pomohl i jemu. Je až neuvěřitelné, že i přes svůj nízký věk, dokázal v takové situaci zachovat klidnou hlavu a jednat racionálněji, než kdejaký dospělý.

Americká školní organizace se rozhodla video zveřejnit

Celou situaci dokázala zachytit kamera, která se v autobuse nachází. Je zde vidět, že řidič si je vědom, že něco není v pořádku a volá na dispečink, že je mu zle. Bohužel již nestihne adekvátně zareagovat a za volantem jedoucího autobusu omdlévá. Dillon do situace přistupuje ve chvíle, kdy autobus viditelně zatáčí a dostává se tak do protisměrného pruhu na silnici.

police s autíčky

Bystrý chlapec záchranil maminku v bezvědomí. Pomohla mu zdánlivě obyčejná hračka

Díky rychlé reakci tak hoch ze sedmé třídy dokázal zachránit nejen autobus plný dětí, ale i samotného řidiče, protože mu ostatní zavolali pomoc. Ten byl následně hospitalizován a jeho stav se po pár dnech stabilizoval. I přesto je klidná a rychlá reakce mladíka obdivuhodná a rozhodně si zaslouží uznání svého okolí a spolužáků.

Zdroj: Megasvet

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]