Z běžného pracovníka rychlého občerstvení hrdinou. Muž neváhal ani vteřinu a díky pohotové reakci zachránil celou rodinu

Fotografie: Depositphotos

Ten osudný den začal jako každý jiný. José přišel do zaměstnání, aby jako obvykle připravoval hamburgery pro hladové zákazníky. Svou práci měl rád. Netušil ale, co ho tam dnes čeká.

Kdo se potřebuje rychle najíst, obvykle volí restaurace typu McDonald’s. Nemusíte ani vystoupit ze svého automobilu, abyste si menu objednali, zaplatili a hned také odvezli a na parkovišti, odpočívadle nebo na jiném klidném místě zkonzumovali. José pro tyto hladovce griloval hamburgery a smažil hranolky nebo kuřecí kousky. Na svém místě pracoval už třetím rokem. Ale až nyní se dostal do situace, kdy se musel rychle rozhodnout.

Den jako každý jiný

Tak jako každý den José stál u grilu a kleštěmi obracel jeden hamburger za druhým, aby se dobře propekly z obou stran. Jeho pracoviště bylo hned vedle okna, kterým bylo vidět na ulici. Zde přijížděli jednotliví zákazníci ve svých vozech a objednávali si z nabídky McDonald’s. José griloval a občas pozoroval, kdo v autech sedí. Skladba lidí byla různá. Většinu zákazníků tvořili mladí lidé, ale našli se i zástupci starší generace, kteří si rádi dali cheesburger nebo Big Mac.

Rychle hop z okna ven

José si při pohledu z okna ven všiml mladé řidičky s malými dětmi ve voze. Něco se mu na ní nezdálo. A asi to bylo vnuknutí osudu, že ji zaregistroval. Byl to jen okamžik, ale José si uvědomil, že je cosi špatně. Řidička se najednou zhroutila na volant, aniž by auto bylo zabrzděné. Vozidlo se tedy dál pomalu pohybovalo, ale už ho nikdo neřídil. Co teď? José neváhal, otevřel okno a vyskočil z něho ven, aby pomohl automobil zastavit.

Zásah v pravou chvíli

Naštěstí vůz nejel rychle, takže zastavit ho byla jen otázka času. José to zvládl na výbornou. Podařilo se mu i uklidnit děti plačící na zadním sedadle. Řekl jim, že všechno bude v pořádku, že zavolá lékaře, aby se na jejich maminku podíval. Což také udělal. Záchranáři byli na místě během krátké doby a převzali si mladou paní do péče.

José hrdinou dne

Pohotová reakce Josého nejspíš řidičce zachránila život. Za volantem ji totiž stihl epileptický záchvat a pokud by automobil pokračoval v jízdě, za chvíli by narazil do stěny domu. Kdoví jak to celé mohlo dopadnout, kdyby nebylo rychlého jednání, kterého se José zhostil na výbornou.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]