Myslel si, že zachránil opuštěná štěňata. Po zveřejnění fotky na internetu zjistil, že se šeredně mýlil

Fotografie: Depositphotos

Muže, který zachránil skupinku opuštěných štěňat, čekalo veliké překvapení. Když zveřejnil jejich fotografie na sociálních sítích, zjistil, že se štěňaty je něco jinak.

Muž při úklidu zahrady odkryl starou matraci a našel něco, co rozhodně nečekal. Místo nahromaděného nepořádku se zde ukrývala skupinka zatoulaných štěňat. Matka nebyla nikde v dohledu, tak se muž rozhodl udělat dobrý skutek a opuštěným zvířatům dopřát druhou šanci na život. Bez jeho pomoci by jistě zemřela. Jenže příběh má nečekané rozuzlení.

Pod starou matrací našel opuštěná štěňata

Craig McGettrick si vydělává na živobytí drobnými pracemi od doručování zásilek až po stěhování a úklid domácnosti či zahrady. Když se svými kolegy vyklízel místní zahradu, po odstranění staré matrace uviděl cosi nečekaného. Několik opuštěných štěňat, která byla na světě jen pár dní. Když se rozhlížel, aby našel i jejich matku, zdálo se, že nikde poblíž není. Zvířata byla sama, jak uvádí web ViralNova.

Nebylo možné, aby bez cizí pomoci štěňata přežila, Craig se tedy rozhodl odvézt je do nejbližšího záchranného centra. Když tak učinil, zveřejnil jejich fotografii na sociálních sítích, kde se strhla mela. Snímky dokonce zaujaly zakladatele organizace National Fox Welfare Society Martina Hemmingtona, který Craigovi k jeho dalšímu překvapení oznámil, že se vůbec nejedná o štěňata, ale liščí mláďata.

Z opuštěného zvířete na veřejných toaletách se vyklubal podivný netvor. Všem naskočila husí kůže

Mláďata se nakonec setkala se svou maminkou

Jakmile Craig obdržel tuto překvapivou informaci, zaměstnanci organizace jej kontaktovali s doporučením, aby liščí mláďata vrátil zpět na místo, kde je našel. Je celkem dost možné, že liščí matka použila matraci jako doupě, aby uvnitř odchovala svá mláďata, jak cituje web Newly. Craig chtěl pro mláďata jen to nejlepší, rozhodl se tedy vrátit je tam, odkud je odnesl.

Dobře udělal. Zanedlouho poté se objevila dospělá liška a vyrazila směrem k mláďatům. Okamžitě každé z nich popadla a zmizela v nedalekém lese. O tom, že mláďata někdy mohou vypadat jinak než v dospělosti a je tak snadné je zaměnit s naprosto odlišným druhem zvířete, ví své žena s Číny, o níž jsme již psali na SvětěKreativity. Domnívala se, že adoptovala psa, ale pak zjistila, že má doma medvěda.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]