Nová studie dokazuje, že kočky mohou odrážet osobnost svého majitele

Fotografie: Freepik

Kočky, tvorové, kteří nás probouzí uprostřed noci, trhají pohovky a škrábají nás, mají naší náklonost i lásku.

Někteří považují kočky za nevděčná zvířata, ale tento názor se nezdá být úplně pravdivý. Výhody těchto malých šelem pro naše duševní i fyzické zdraví jsou značné. Navíc se zdá, že díky tomu, že jsou kolem svých majitelů, rozvíjejí kočky stejné povahové vlastnosti jako mají jejich páníčci. Je to pravda?

Kočky svým majitelům poskytují pohodu

Lidé si do svých domovů často pořizují kočky. Není divu, protože tato zvířata svým majitelům poskytují pohodu a lepší fyzické a duševní zdraví. Není nic úžasnějšího, než cítit teplo své kočky na kolenou a poslouchat její vrčení, aby zahnalo stres. I když naše domácí kočkovité šelmy možná nezískaly titul „nejlepšího přítele člověka“, jsou velmi citlivé na lidské interakce. Tito laskaví a šibalští tvorové mohli podle vědců napodobovat chování svých pánů.

Zdroj fotografie: Freepik

Ve studii publikované v časopise Plos One byli vědci schopni tento fenomén demonstrovat. Na příkladu koček jako předmětu své studie, zkoumali vztah mezi osobností majitele a životním stylem, kterému jsou kočky denně vystaveny. Zkoumali 3000 koček a potvrzují, že když majitelé pociťují hněv, úzkost, depresi nebo osamělost, jejich kočky mohla cítit stejné pocity.

Výsledky byly podobné jaké u předchozího výzkumu

Výsledky byly velmi podobné výsledkům výzkumu, který byl zaměřený na vztahy rodičů a dětí. Neurotičtí majitelé koček působí nepohodlí svých mazlíčků. Kočky těchto majitelů vykazovaly agresivnější a úzkostnější chování.

Ukázalo se, že extrovertní lidé mají kočky, které rádi tráví čas venku. Otevření lidé mají kočky dobře vychované a vtipní lidé mají zdravé kočky. Ať tak či tak, kočky si zaslouží naší péči, aby byly šťastné.

Zdroj fotografie: Freepik

Každá kočka potřebuje, aby ji její majitele kartáčoval, a to minimálně jednou týdně. Pokud má dlouhé štětiny, pak by se měla vyčesávat denně. Protože příliš mnoho spolknutých chloupků by mohlo znamenat překážku v zažívání. Nezapomeňte ji také občas stříhat drápky. Dále je nutné kočku koupat, ačkoli to není snadné. Ideálně ji na koupel zvykejte od malička, aby neměla z mytí obavy. Kromě toho je samozřejmě nutné nechávat kočku očkovat.

Zdroj: PetMD

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]