Srnka uvízla v pasti. Po osvobození laskavým mužem jí trvalo uvědomit si, že je volná

Fotografie: Depositphotos

Tato malá srnka měla velké štěstí. Uvízla v nastražené pasti uprostřed zimní divočiny. Naštěstí šel kolem muž, který se pustil do jejího osvobození.

Web PositiveVibration přinesl zprávu o záchraně malé srnky, která uvízla zachycena v lovecké pasti. Muž, který se procházel zimní krajinou, měl s sebou naštěstí kameru a celou záchrannou akci natočil. Srnka s ním zpočátku bojovala jako o život, pak však pochopila, že se ji muž snaží osvobodit. Nakonec od něj nechtěla vůbec odejít.

Procházel se krajinou, když uviděl zoufalou srnku

Tento příběh zahřeje u srdce každého milovníka zvířat. Ve videu níže se můžete podívat, jak muž na procházce zasněženou krajinou uviděl lapenou srnku. Ta běhala zmateně dokola a snažila se vyprostit z pasti, do které se chytila. Ta jí však nedovolila pohyb na více než metr. Muž se hned rozhodnul, že musí zoufalé srnce pomoci. Položil svoji kameru na zem a začal se k srnce přibližovat.

Ta zprvu panikařila a bránila se před cizím mužem, kterému ani trochu nedůvěřovala. Když však po nějaké chvíli viděla, že jí nechce ublížit, jako mávnutím kouzelného proutku se uklidnila. Nyní stála úplně klidně a čekala, až muž osvobodí její nohu ze sevření nemilosrdné pasti. A to rozhodně nešlo tak hladce. Jak uvádí web AnimalChannel, muž musel prokázat notnou dávku trpělivosti a zručnosti.

Kočka v mizerném stavu prosila o slitování. Kolemjdoucí žena spatřila nádherné oči a padla do kolen

Osvobozená srnka zůstala stát na místě

Nejprve zkoušel její nohu vyvléknout z pasti jen rukama. Po nějaké chvíli však usoudil, že bude potřeba něco jiného. Zalovil v kapse a vytáhl z ní velké nůžky, kterými se mu nakonec podařilo přestřihnout drát, který tak pevně srnku držel. A bylo hotovo. Srnka byla osvobozena, ale jako by nerozuměla tomu, co se děje. Místo toho, aby rychle utekla do lesa, zůstala stát na místě a neznámého zachránce pozorovala.

Jestli mu jen chtěla poděkovat, nebo si myslela, že je stále v pasti, to už může posoudit každý sám. Muž se tak znovu vrátil ke své kameře, zvedl ji ze země a přišel k srnce. Pohladil ji a srnka jen trochu pohnula hlavou. Pak ji pohladil znovu. Až teď se srnka vzpamatovala a zjistila, že je volná. Otočila se a odběhla do zasněženého lesa. Je vždycky potěšující vidět, když lidé zachrání zvíře v nouzi. Na SvětěKreativity jsme psali také o jiné srnce, která uvízla v rodinném bazénu. Ze smrtelné pasti ji vysvobodili hasiči.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]