Riskoval svůj život, aby zachránil vyděšeného psa na dálnici

Fotografie: Tobias1984 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Ne každý člověk je schopen pomoci zvířeti v nouzi. Tento muž však všem ukázal příkladné chování ke zvířeti, které se ocitlo v děsivé situaci.

Na světě je stále veliká spousta lidí, kterým je osud zvířat lhostejný. Někteří jedinci jsou dokonce schopni zvířata i týrat. Některá zvířata se občas nechtěně ocitnou ve svízelné situaci. Bývají poté vyplašená a mohou ohrozit nejen sebe, ale i své okolí. Podobný případ se stal na jedné dálnici, nejspíše v Íránu, na které se ocitl osamocený pes.

Muž chodil okolo dálnice pravidelně

Tento muž měl okolo frekventované silnice pravidelnou cestu každý den. V ranních hodinách směřovaly jeho kroky do společnosti, kde pracoval. Odpoledne se pak vracel opačným směrem z práce domů. Vždy ho bavilo pozorovat všechna ta vozidla jedoucí po dálnici a ve své hlavě si tvořil příběhy lidí, kteří po této silnici cestovali. Jednoho dne ho však upoutalo něco úplně jiného.

Mezi svodidly se něco hýbalo

Jednoho odpoledne, kdy se muž vracel domů, spatřil mezi svodidly jakýsi pohyb. Rozhodl se tedy tomuto pohybu věnovat více pozornosti. Po chvilce zjistil, že mezi svodidly běhá vyděšený pes. Nepřemýšlel tedy ani vteřinu a rozhodl se čtyřnohému zvířeti pomoci. Musel však nejdříve vymyslet, jakým způsobem záchranu provede.

Hustý provoz komplikoval situaci

Plán zachránce byl po chvíli jasný. Musel přeběhnout všechny 3 pruhy dálnice, aby se k nešťastnému zvířeti dostal. Největší komplikací pro muže bylo to, že se vše odehrávalo v dopravní špičce. Byl v tu chvíli tedy velice hustý provoz a po dálnici se pohybovala spousta vozidel. Po chvíli čekání se však muži naskytl prostor, aby mohl komunikaci přeběhnout. To se mu povedlo a zachránce se dostal k psovi.

Pes byl vyděšený

Ihned poté, co se muži podařilo skočit mezi svodidla, se začal psovi věnovat. Bylo totiž potřeba ho uklidnit. Zvíře bylo hodně vystresované a vyděšené z velikého množství vozidel, která dělala nepříjemný hluk. To se naštěstí muži rychle podařilo a oba poté čekala stejná cesta skrze dálnici zpět. Se psem po boku to ovšem nebylo snadné. Muž nakonec vzal psa do náruče a když se naskytla příležitost, přeběhl dálnici i se psem zpět.

Vše mělo šťastný konec

Po této statečné záchraně vzal muž psa ihned k veterináři, aby ho zkontroloval. Ten potvrdil, že je zvíře vyděšené, ale jinak v pořádku. Toho samého večera si zachránce na sociální síti všiml inzerátu o ztraceném psu. Ihned bylo jasné, že se jedná o psa, kterého právě zachránil. Rozhodl se tedy zvíře odvézt zpět k jeho rodině, jež byla šťastná, že se jim jejich mazlíček vrátil ve zdraví zpět. Od této chvíle si dávají větší pozor, aby jim pes neutekl.

Zdroj: Ongelooflijk