Pes je nejlepší přítel člověka. Dokazuje to dojemný příběh z rodiny

Fotografie: Pixabay

Pokud jste milovníci zvířat, určitě víte, jak pes dokazuje hlubokou oddanost a lásku své rodině. To demonstruje i následující příběh otce a malého dítěte. Sledujte, co se stane poté, co pes udeří tlapou asi dvouročního chlapce do tváře. Než se otec hocha stačí jakýmkoliv způsobem reagovat, jejich čtyřnohý mazel provede něco neuvěřitelného.

Projevy lítosti a uvědomění si chyby

V momentu, kdy otec sedí na sedačce se svým malým synkem, přichází jeden z psů ke své rodině a sedá si také na pohovku. Po pohlazení pes zvedá tlapu a omylem udeří malého chlapce do tváře. Ten samozřejmě vzápětí začíná plakat.

V tu chvíli se projeví psí oddanost a také lítost vůči tomu, co se stalo. Pes se chová v podstatě jako člověk a ví, že něco zavinil. Proto sklání svou hlavu k dítěti a smutně čeká na odpuštění.

Fotografie: Pixabay

Propojení s „lidskou smečkou“

Je obecně známé, že psi žijící v rodinách, berou její členy automaticky jako svou smečku. Husky, který je hlavním aktérem celého příběhu, to má pravděpodobně stejně. Je naučený své pány ochraňovat, nikoliv jim ubližovat. Proto i pravděpodobně nechtěné udeření tlapou psa zahnalo zcela do kouta. Snažil se tedy ze všech sil, aby mu hoch i otec odpustili. To jen dokazuje, jak jsou psi velice inteligentní. Mají téměř duši člověka, avšak leckdy jsou mnohem laskavější a nejsou zištní.

Kde se bere psí inteligence a emoce?

Řada odborníků se snažila přijít na to, proč jsou vlastně někteří psi tak chytří a plně oddaní svým páníčkům. Dosud ale nikdo nedokáže s jistotou říct, proč právě tato zvířata oplývají vlastnostmi podobnými s člověkem. Je to jakási věčná záhada.

Jedno je však jisté, psi tu budou pro nás lidi stále a vždy se na nás budou s láskou obracet. Do psího srdce by se tak vtěsnal snad celý svět, což je neskutečné. Máte také svého oddaného čtyřnohého mazlíčka, na kterého nedáte dopustit?

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]