Dítě velké jako injekční stříkačka přežilo navzdory všem prognózám lékařů. Takový případ v porodnici ještě neviděli

Fotografie: Depositphotos

Manželé čekali své první dítě, jí bylo 25 a jemu 27 let. Těhotenství probíhalo dle všech standardů zcela normálně, až se ve 23. týdnu ozvala ostrá bolest v zádech.

Když Hannah Rose dorazila do nemocnice, dověděla se od lékařů, že porod již proběhl. Dítě ovšem mělo prakticky nulovou šanci na přežití – alespoň podle jejich odhadů. Bylo neuvěřitelně maličké a s váhou pouhých 700 gramů byly vyhlídky opravdu mizerné. Tým lékařů miminko okamžitě umístil do inkubátoru a věnoval mu veškerou potřebnou a možnou péči. Rodičům nezbývalo než se za zdraví malého George modlit.

Nejmenší možný pacient

Jeho kůže byla téměř průsvitná a Hannah ho nemohla ani zvednout. Zakrátko se navíc přidaly vážné problémy, konkrétně spojené s játry. Ta byla u malého chlapečka zvětšená a nevyhnutelně potřeboval operaci – ztratil skoro 40 % veškeré krve. A to nebyl konec komplikací, které ho v této sterilní kolébce provázely. Přidala se meningitida a také septikémie. George následně upadl do septického šoku.

Zoufalí lékaři oznámili minimálně stejně zoufalým rodičům, že jejich synáčka může v tuto chvíli zachránit jen zázrak. Hannah s Danielem proto pokračovali v tom, co dělali doposud – modlili se. Nic jiného už opravdu nezbývalo, jen bezmezná víra, že jejich dítě přežije. George podstoupil několik dalších operací, krevní transfuzi a také zdlouhavou fyzioterapii. Výsledkem byl ovšem přeživší potomek a to bylo pro všechny tři to hlavní.

Žít všem šancím navzdory

George vzdoroval šancím na přežití milion ku jedné. Po celou dobu veškerých zásahů a procedur bylo Hannah i Danielovi řečeno minimálně při pěti příležitostech, že dítě nepřežije. Narodilo se vlastně jen týden před potratovým limitem a mělo velikost nemocniční jehly. V nemocnici strávil dohromady 26 týdnů a pak byl poslán domů – což se rovná skutečnému zázraku. „Každý den, který s ním máme, je pro nás skutečné požehnání.“

Prvorodička Hannah prohlásila: „Lékaři nám řekli, že šance ne Georgeovo přežití je jedna ku milionu a že je prakticky nemožné, aby vším prošel. Byla jsem přesvědčená, že zemře, takže to, že je tu s námi, je skutečný zázrak.“ O své původní bolesti si myslela, že jde prostě jen o záda. Rozhodně netipovala porod, protože to zkrátka bylo příliš brzy. Protože George neměl žádné známky života, nebylo možné během porodu nic monitorovat.

Zdroj: TheSun

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*