Citron je nejlepším přítelem orchidejí. Jednoduché zálivky doslova donutí ke květu i rostliny nad hrobem

Fotografie: Vlastní tvorba

S těmito tipy budete mít krásně kvetoucí orchideje, které budou překrásnou ozdobou vašeho bytu. Vyzkoušejte je, nebudete litovat.

Péče o orchideje je velmi snadná, když dodržujete základní zahradnická pravidla. Nevyžadují velkou údržbu a pokud se o ně budete starat, mohou se rychle stát krásnou rostlinou, která ozdobí váš interiér. Tato květina, jež je vlastně symbolem plodnosti, rozzáří váš interiér svými překrásnými květy. Pamatujte ale na to, že musíte dobře znát, jak se o tyto rostliny starat.

Citron je nejlepším přítelem pro orchidej

Pro orchidej není nic lepšího, než je citron. Orchideje jsou totiž kyselomilné kvetoucí rostliny. Chcete-li mít zdravé kořeny a listy, citron je nejlepším spojencem. Je opravdu skvělý pro čištění listů a prevenci množení plísní na kořenech. Citron může také sloužit jako přírodní insekticid díky svým dezinfekčním aktivním složkám.

Tyto složky zastraší veškerý hmyz a další parazity. A to zejména proto, že citron je bohatý na vitamin C a na draslík. Tyto dvě složky podporují růst orchidejí. Rozhodně ale nenalévejte citron přímo na rostlinu, protože čistá kyselina citronová by ji mohla značně poškodit. Jak tedy citron používat?

Fotografie: Pixabay

Jsou dvě metody

Na první metodu budete potřebovat citron, vodu a bavlnu. Deset kapek citronové šťávy přidejte do misky, ve které je 200 ml vody. Vezměte si vatový tampon, který do směsi namočíte a poté ho vyždímáte. Následně jemně přetáhněte téměř suchou bavlnu přes listy vaší orchideje, abyste je očistili. Po listech by neměla stékat žádná voda. Toto provádějte pouze jednou týdně, rozhodně ne častěji.

Druhá metoda je poněkud jednodušší. Tři kapky citronové šťávy přidejte do rozprašovače, do kterého jste si nalili vodu. Lahvičkou dobře protřepejte, aby se vše promíchalo. Směs pak můžete nastříkat na pokojovou rostlinu. Tato metoda také funguje proti hmyzu, který se vplíží do kořenů vaší pokojové rostliny, a tím předchází nemocem. Orchideje vložte do průhledného květináče, abyste mohli kontrolovat její kořeny.

Kam umístit orchidej

Orchidej byste vždy měli dát do světlé místnosti. Nejlépe totiž rostou na slunci. Pokud se rozhodnete své pokojové rostliny přemístit, je třeba přijmout opatření. Rozhodně s nimi nepohybujte, když uvidíte, že se na nich objevila poupata. To by totiž mohlo způsobit náhlé zastavení kvetení. Rostlinu byste tak měli nechat na tom místě, na které jste ji dali. Nedávejte ji před balkonové dveře, pokud je často otevíráte.

Fotografie: Pexels

Kdy orchidej zalévat

Teď, když už víte, jak se správně o orchidej starat, je načase si říct, kdy ji zalévat. Není nutné to dělat příliš často. Je totiž pravděpodobnější, že zemře na přemokření než na sucho. Je vhodné ji zalévat dešťovou vodou nebo právě vodou a citronem, jak je uvedeno výše. Často ji ale můžete mokřit rozprašovačem. Voda v něm by měla mít pokojovou teplotu. Pokud vaše orchidej kvete, zalévejte ji každých 10 dní.

Zdroj: GardeningKnowHow

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]