Dvě těhotenství změnila mladým rodičům život od základu. Při zjištění, co je u druhého čeká, nevěřili svým očím

Fotografie: Freepik

Hlavními aktéry tohoto ohromujícího příběhu jsou Američané Kate a John. Když se potkali v roce 1997, ani jeden z nich myšlenky na děti neměl. Později však ženino těhotenství připadalo v úvahu, a tak se začali snažit o miminko.

Tehdy bylo Kate 24 let a Johnovi pouhých 22. Snaha založit rodinu však zkrachovala. Mladá žena absolvovala vyšetření a zjistila, že trpí syndromem polycystických vaječníků, což ji prakticky znemožňovalo otěhotnět.

Vyhledání odborné pomoci

Po několika neúspěšných pokusech o otěhotnění se obrátil mladý pár na odborníky. Ti doporučili umělé oplodnění. Kate tedy podstoupila tento proces a aby se navýšila pravděpodobnost početí, došlo k oplodnění hned několika vajíček. Proto se pár nijak nepodivoval, když se dozvěděl od lékařů radostnou zprávu o očekávání dvojčat. V roce 2000 se tedy manželskému páru narodily dcery Cara a Maldelyn.

Touha po dalších dětech a velké překvapení

Nicméně čas pokročil a Kate s Johnem zatoužili ještě po dalších dětech. Určitě by se nebránili jednomu nebo dvěma potomkům navíc. A tak znovu podstoupili umělé oplodnění. Tentokrát na ně ale čekalo ohromující překvapení. Kate čekala se svým mužem nakonec sedm dětí.

Fotografie: Freepik

A protože bylo takové těhotenství rizikové, byla žena v 27. týdnu gravidity hospitalizovaná v nemocnici. Těsně předtím, než Kate začala rodit, jedno dítě bohužel zemřelo. Avšak na svět přišlo dalších šest miminek, která byla naprosto zdravá.

Štěstí a radost vystřídaly útrapy a smutek

Když si rodiče dovezli početnou rodinku domů, nastaly velice složité okamžiky. Oba přišli totiž o práci, a tak museli kvůli finanční krizi požádat po pomoc své blízké.

Fotografie: Freepik

Kate dnes uvádí, že uživit tak velkou rodinu bez příjmů bylo leckdy až nemyslitelné a mnohdy propadala i beznaději. Rozhodla se ale kvůli svým dětem bojovat.

Jejich příběh následně odprezentoval v rámci reality show s názvem John and Kate plus 8 televizní kanál Discovery health channel. A protože pár s účastí souhlasil, dostal i finanční odměnu, která je byla schopná postavit na nohy.

Rodina se ale potýkala s všudypřítomnými kamerami čtyři dny v týdnu, a to bylo dost vyčerpávající. Po několika letech Kate dostala další životní lekci. Její manžel jí opustil a rozvedl se s ní, pořad však pokračoval dál pod novým názvem Kate Plus 8. Nyní jsou všechny děti téměř dospělé a mnoho lidí pár obdivuje, že byl schopný postavit se tak ohromné výzvě.