Muž se chystal odpojit manželku v kómatu od přístrojů, které ji udržovaly při životě. Stala se ovšem věc, kterou nikdo nepředpokládal

Fotografie: Freepik

Medicína se za poslední desetiletí hodně posunula. Díky tomu dokáží lékaři stanovit přesné diagnózy. Ale není tomu vždy. Manželku v kómatu již chtěli odpojit, když se náhle probudila.

Nemoci a diagnózy, které dříve odsoudili pacienty k smrti, se dnes často dají léči nebo zpomalit. Někdy se v nemocnicích stane něco, co nelze vysvětlit. Muž se chystal odpojit manželku v kómatu od přístrojů, které jí udržovaly při životě, když se stalo něco šíleného.

Žena na manžela najednou promluvila! Nyní se snaží přimět ostatní, aby o této problematice v rodině mnohem více mluvili, protože ona kvůli tomu málem zemřela. Jak k tomu došlo a z jakého důvodu se žena do kómatu vůbec dostala?

Fotografie: Freepik

Jak vše začalo?

Na počátku stál velký šok, když syn Dominik našel doma svou matku v bezvědomí. Okamžitě zavolal záchranku, ale Petra již byla v kómatu. Po celých 12 dnů rodina a lékaři čekali na jakékoli známky života, ale nic se nestalo.

Jak se později ukázalo, žena i v kómatu viděla, co se kolem ní děje. „Vzpomínám si, že mi doktor otevřel oči a zkoumal mě, jestli budu nějak reagovat,“ vzpomíná. Bohužel lékaři stále netušili, co se s ní děje a proč skončila v tomto stavu.

Fotografie: Freepik

Poté, co byla Petra několik dnů v nemocnici, se rodina poradila s ošetřujícím lékařem a souhlasila s odpojením od přístrojů, které podporovaly její životní funkce.

Členové rodiny se s ní rozloučili jeden po druhém. Jako poslední byl na řadě její manžel. „Snaž se ještě bojovat. Nemůžeš se zdát,“ řekl umírající manželce. Ta najednou otevřela oči a řekla: „Bojuji!“ Celá rodina ztratila slov a nemohla si pomoci. Zírala na ni v naprostém šoku.

Předpověď lékařů se nenaplnila

Přes všechny předpovědi, které lékaři sdělili rodině, se Petra probudila. Dnes chce upozornit na nebezpečí v podobných situacích, kdy ostatní předčasně odpojují své milované od přístrojů. Jednoduše řečeno, říká: „To, že někdo nemůže reagovat, ještě neznamená, že neví, co se kolem něj děje. Promluvte si se svými blízkými. Získají z toho víc, než si myslíte.“

Fotografie: Freepik

Některé věci nelze vysvětlit ani moderní medicínou. Petra byla silná a neztratila naději, takže dnes je stále naživu a je znovu se svou rodinou. Nyní se žena zotavuje. Příčina kómatu ovšem stále není jasná a lékaři ani nyní netuší, proč se do kómatu dostala, ani proč se z něj probudila.

Jednoznačné je, že by se o podobných věcech mělo v rodinném kruhu měnit, a to nejen v případě, že se člověk blíží do vysokého věku. Podobné zdravotní potíže mohou potkat kohokoli a v jakémkoli věku.