Psychologové odhalili, kolikrát se člověk může za život doopravdy zamilovat

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Většina psychologů se shoduje na tom, že opravdová láska může člověka potkat pouze třikrát za celý život. Jednotlivé druhy citů se však značně liší.

První zamilování obvykle přichází ve velmi mladém věku, často na škole. Druhá láska nás prý potká již v dospělém věku a je určitou lekcí, která má vést k jakémusi uvědomění. Díky ní si formujeme konečnou představu o tom, jak má idylický vztah vlastně vypadat. A poslední láska je ta, která nás skutečně činí šťastnými. Splňuje veškerá očekávání. Jedná se o nevysvětlitelné spojení, řekněme spříznění duší.

První lásky jsou často platonické a vznikají v dětském věku, nebo pubertě. Jsou nevinně krásné a pro život vlastně nezapomenutelné. Někdy z nich vzejde celoživotní přátelství, nebo dokonce láska na celý život, což je ohromující záležitost.

V dospělosti do života přichází druhá láska s větší intenzitou. Zasáhne jako blesk z čistého nebe a zpočátku se jeví jako idylická. Avšak má mnoho úskalí. Je komplikovaná a bolestná. Formuje člověka a určuje pohled na vztah do budoucna.

Fotografie: Pixabay

Obvykle je podrobovaná těžkým životním zkouškám a v závěru může skončit rozchodem. I když jsou partneři v této lásce k sobě opětovně přitahovaní a snaží se vše napravit, konec vztahu a odloučení je bez tak dostihne.

Je třetí láska opravdu ta poslední?

I přesto, že jste původně po zklamání další lásku neočekávali, do vašeho života přijde nečekaně a náhle. Je ale jiná. Není zprvu tak ohromující, jako ta předchozí, která započala bouřlivě a také tak probíhala. Když se zamilujete potřetí, jako to jako pohlazení po duši. Taková láska vás dokáže zklidnit a zároveň nabudit. S partnerem jste spokojení, vyrovnaní a máte pocit, že jste našli to, co jste celý život hledali.

Fotografie: Pixabay

Společně zkrátka souzníte. Rozumíte si i beze slov a je vám po čase jasné, že s tímto člověkem budete spojeni napořád. Pokud jste tohle našli, jste šťastlivci.

Existují však lidé, kteří se dokážou zamilovat několikrát a popírají tuto odbornou teorii, že se lásku lze potkat pouze třikrát za život. Jste snad mezi nimi i vy? V závěru je vlastně nepodstatné, kolikrát se zamilujete. Důležité je najít člověka, s kterým se budete cítit spokojení.

Fotografie: Pixabay

V dnešní uspěchané době je nalezení spřízněné duše jakýmsi požehnáním. Do života ovšem přišli a stále přichází lidé, které musíte potkat. Vytvářeli z vás osobnost, jakou jste nyní.

Úvodní Fotografie: Freepik

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]