Naučte se rozpoznat lidi, kteří vědomě vysílají negativní energii a obloukem se jim vyhněte

Fotografie: Freepik

Umět se vcítit do druhých je skvělá vlastnost a pro život rozhodně prospěšná. Lze však empatii praktikovat i u lidí, kteří na vás vysílají negativní energie? Takovým byste se spíš měli obloukem vyhnout. Jak to ale provést? Poradíme vám.

4 rady, jak od sebe odvrátit vysílané negativní energie

Nejprve se zamysleme nad tím, kdo vlastně může takové negativní energie vysílat? Nejspíš to bude člověk nepřející, sobecký, žárlivý, agresivní a manipulativní. Jeho jednání je tedy potřeba co nejefektivněji „odrazit“. Zde je několik rad, jak na to:

Fotografie: Freepik
  • Nesnažte se vyjít vstříc úplně všem. Někteří lidé totiž vaší dobrotivosti pouze využijí. Pomáhejte těm, kteří jsou pro vás nejdůležitější a vždy jste se o ně mohli v nejtěžších chvílích opřít. Takoví lidé si vaši pomoc rozhodně zaslouží. Vyhýbejte se naopak těm jedincům, jež vás kontaktují jen v momentech, kdy se jim nedaří.
  • Přátelství je křehká záležitost. Mělo by být tedy hýčkáno. Ovšem buďte obezřetní v tom, kdo se stane vaším přítelem na celý život. Může se totiž stát, že šlápnete vedle a začnete být jen manipulovaní tam, kde nechcete být. Jakmile se někomu otevřete, snadno se to obrátí proti vám, pokud se jedná o člověka toxického. V tomto ohledu se zaměřte na své pocity a svou intuici, ta vám dobře napoví.
Fotografie: Freepik
  • Naučte se říkat NE a nedejte šanci emočním upírům. Ty jednoduše poznáte tak, že se zajímají pouze o sebe samotné. Při konverzaci jsou pak velmi negativní a přenášejí tyto energie na vás. Cítíte se po diskusi s takovým člověkem značně unavení? Potom jste narazili na „vysávače pozitivních lidí“, který se neštítí ničeho. Máte někoho takového ve svém okolí? Odstřihněte ho ze svého života co nejdříve.
  • Přijměte sami sebe a začněte naplno žít. Choďte do přírody, nebo si dělejte každodenní malé radosti. Pakliže si začnete vážit sami sebe, negativní jedinci nebudou mít šanci vysávat vaši pozitivní energii. Toxický člověk si totiž vždy vybere tu nejslabší oběť. Nedejte mu tedy šanci.
Fotografie: Freepik

Co dokážou ovlivnit negativní energie druhých?

Když se necháte pohltit negativními energiemi druhých lidí, stanete se prakticky jejich oběťmi. Vysávat a zneužívat vás budou do té doby, než budete úplně na dně, a to jak fyzicky, tak i psychicky. Což je ve výsledku velmi nebezpečné. Takoví jedinci nemají žádné svědomí a své činy leckdy i obhajují.

Jak udělat tlustou čáru za vztahem s negativním člověkem?

Jestliže je mezi vašimi blízkými nebo dokonce v rodině někdo velmi negativní se sklony vysávat pozitivní energie a manipulovat, může být obzvlášť obtížné s tím něco udělat. Odstřihnout se dá více práce. Není třeba však váhat. Jedině tak eliminujete následky konání negativisty a manipulátora. Nevolejte si, nepište si, nevídejte se. Začněte se soustředit na sebe a na ty, kteří si to zaslouží.

Zdroj: WebMD

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]