Smutný příběh rodičů, kteří obětovali celý život pro své děti, které je nakonec opustily

Fotografie: Freepik

Ruské sociální sítě ovládla vlna sympatií a soucitu se stárnoucím manželským párem, který na nich nedávno sdílel svůj smutný příběh. Manželé rozhodně nejsou jediní, které podobný osud postihl, několik dalších nešťastníků se dokonce v diskusi přihlásilo. Ale hrdinům dnešního článku se podařilo jejich životní lapálie čtivě popsat, a tak lidé jejich příspěvek lavinově sdíleli.

Tradiční starosvětské manželství

Potkali se ve škole a hned si padli do oka. V osmnácti oslavili svatbu a ještě před dvacítkou přivedli na svět první dítě, dceru. Takové tradiční starosvětské manželství, na které v ruských guberniích narazíte na každém kroku. Oba rodiče pracovali, s péčí o dítě pomáhaly babičky a brzy bylo na cestě druhé dítě, tentokrát chlapeček.

Ale babičky nemládly a ztrácely vitalitu, a tak už s druhým potomkem vypomáhat nemohly. Rodině nastaly krušnější časy, matka byla s dětmi doma a otec si našel druhou práci, aby rodinu v neutěšených podmínkách ruské ekonomiky devadesátých let uživil.

Fotografie: Freepik

Podařilo se. Když děti začaly chodit do školky, našla si přivýdělek i jejich matka a rodina si mohla pořídit vlastní byt, pochopitelně na hypotéku.

Třetí dítě

Trošku nečekaně přišlo na svět i třetí dítě, holčička, která se narodila jedenáct let po prvorozené dceři. Rodina znovu začala mít hlouběji do kapsy, otec si znovu našel druhou práci, zatímco matka sehnala přivýdělek z domova. I tohle nelehké období se rodině podařilo překonat a zdálo se, že budoucnost už bude jen veselá.

Fotografie: Pixabay

Dětem jde jen o peníze

Ale zdání klame. První dcera se při studiu vysoké školy vdala a na rodičích si vymohla, aby jí kromě věna pomohli zaplatit vlastní byt. Nedlouho poté si o byt a auto řekl také syn.

Argumentoval tím, že není fér, aby jeho sestra byt dostala a on ne. Rodiče si tedy vzali půjčku a byt mu koupili. Nakonec ze stejných důvodů koupili byt i druhé dceři a dluhy jim opět narostly.

Od té doby však všechny děti přestaly s rodiči komunikovat. Úplně. A to i v době, kdy byl otec vážně nemocný v nemocnici, a na mezitím matku bušili exekutoři, protože nezvládala splácet půjčky na byty pro děti. Ukázalo se, že dětem šlo jen o peníze, a když jejich zdroj vyschl, rodiče jim nestáli ani za telefonát.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]