Policisté zastavili rychle jedoucí rodinu v kritické situaci. Pustili se do záchrany života malého chlapce

Fotografie: Jiří Sedláček / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Chlapci se udělalo zle, a tak se rodiče rozhodli vzít ho do nemocnice. Jeli velmi rychle a zastavila je policie. Nezbýval čas, a proto rovnou začali s resuscitací dítěte, která byla nakonec úspěšná.

Pro své děti by rodiče udělali cokoliv. Obzvlášť když jim jde zrovna o život. To není času nazbyt a musíte reagovat okamžitě. Je potřeba je co nejrychleji dopravit do nemocnice, aby lékaři mohli začít s pomocí. Buď máte možnost zavolat záchranou službu, nebo je tam dopravíte sami po vlastní ose. To s sebou ale nese určitá rizika, s nimiž je potřeba počítat. Pokud by se dítě v průběhu cesty dostalo do stavu bezvědomí, měli byste z toho akorát problémy, nebo by vás mohla zastavit policie za vysokou rychlost.

Rychlá cesta do nemocnice

Rodina musela být zavřená doma, protože jí byl diagnostikován covid, a tak nemohla chodit ven. Prvních pár dní se jevilo naprosto v pořádku. Náhle ale nastal zlom. Nejmladší člen rodiny, čtyřletý chlapec, začal opravdu hrozně sípat a rodiče začali panikařit. Zavolali tedy do nemocnice, a tam jim doporučili, aby ho přivezli na příjem. Zabalili tedy chlapce do teplých dek a vydali se na cestu. Jeli opravdu nejrychleji, jak mohli, protože se jeho stav v průběhu času rapidně zhoršoval. Neřešili tedy ani žádné dopravní značení.

Pomoc od policie

Přejeli policejní měření rychlosti, kde jim byla naměřena opravdu vysoká hodnota. Jelikož strážníci o ničem nevěděli, okamžitě jim byli v patách. Rodina se zastavila, až se dostala do dopravní zácpy na jedné z nejrušnějších ulic. Hned jakmile důstojník Brendan Frase přistoupil k autu, bylo mu jasné, že něco není v pořádku. Matka hned po stáhnutí okénka křičela: „Pomoc, pomozte nám dostat do nemocnice dítě, které umírá.“ Chlapeček už měl úplně namodralé rty a pomalu nedýchal.

Strážník se okamžitě dal do akce, a to i přestože ho otec upozorňoval, že má jeho syn nejspíš infekční onemocnění covid. Vytáhl ho ven a na kapotě auta ho začal resuscitovat. Situace byla plná paniky, protože rodiče působili velmi vyděšeně. Nakonec se jejich syna podařilo oživit a mohl se znovu plně nadechnout. Rodiče jsou policistovi za tento čin velmi vděční, ten sám ale říká, že to pro něj byla záležitost, která je součástí jeho práce. Bere ji tedy za něco úplně normálního. Je rád, že jsou nyní všichni v pořádku.

Znalosti první pomoci, které nabyl na táboře, mu pomohly zachránit život jeho dědečka

Pokuty stranou

Samozřejmě v takovém případě nikdo neřeší případné pokuty a další sankce. V záležitostech, jako je tato, je lepší dát vědět policii nebo záchranným složkám předem a oni vám rovnou přijedou na pomoc. Můžete totiž jinak ohrozit i ostatní řidiče na silnici.

Zdroj: Daily Mail

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]