Najdete všech 16 zvířátek na tomto obrázku? Jde o jednu z nejtěžších optických iluzí na světě

test zvířata, náhled

Optické iluze jsou vynikající způsob, jak si bystřit vnímání. Platí to pro všechny formy cvičení hlavy, optické iluze patří však k nejpopulárnějším úlohám.

Na naší planetě existuje odhadem 7,77 milionů zvířecích druhů. Z toho jasně plyne, že Země je obrovský rozmanité místo. Zvířecí království ovšem stále skrývá mnoho tajů, které běžný člověk nezná. Ať jsou to chlupatí tvorové, které jste někdy políbili, nebo zvířata, která se ráda opíjejí. Následující skutečnosti tak nejspíš dovedou k úžasu i toho nejzarytějšího milovníka světové fauny. Protože nikdy nemůžete tvrdit, že víte opravdu všechno.

Narušení místa činu a vzájemná asistence

Koalové nevypadají, že by s námi měli příliš společného. Když se ale pozorně podíváte na jejich packy, zjistíte, že mají stejně jako my otisky prstů. Krom jiného tak mohou kontaminovat případné místo činu. Což právě v Austrálii vyvolává u policejních složek regulérní obavy při jakémkoli vyšetřování. Pokud by tedy koala chtěl něco vykrást, měl by opravdu používat rukavice. Kolik zvířat dokážete teď najít v této změti siluet?

test zvířata, zadání

Papoušky máme běžně spojené s piráty a další exotikou, což není překvapivé. Nicméně afričtí šedí papoušci rozhodně nejsou chamtiví. Vědci dokonce objevili, že tito barevní opeřenci velmi často pomáhají jeden druhému. Jde hlavně o hledání potravy a vzájemnou ochranu. A nejde jen o pomoc v přátelském hejnu, vztahuj se to i na jedince vlastního druhu, které nikdy předtím nepotkali. No, mohli bychom se od těch zvířat občas něco přiučit, že?

Řešení a role krále zvířat

Slona si všimne každý, následuje osel, pes, kočka, myš, delfín, želva, had, ryba, pták (aspoň jeho hlava), kuře, kreveta, komár (ten je obzvlášť těžký), bobr, krokodýl a taky mečoun. Pravdou je, že ani nám se bez pomoci nepodařilo najít je všechny. Některé kusy jsou opravdu dobře schované a splývají se svým okolím. Než opustíme zvířecí říši, ještě se podívejme na jejího krále. No, ono to s tím králem možná není úplně nejžhavější.

Lev je zajetým symbolem moci a síly. Nicméně král zvířat se mu možná neříká úplně právem. Zatímco totiž všichni obdivujeme jeho bohatou hřívu, o 90 % veškerého lovu (a tedy i potravy pro rodinu) se starají samice. Zatímco ony prohání kořist, samec chrání celou smečku. Když už jsme u těch koček, vzpomeňme i na ochočené. Nejstarší důkazy jejich domestikace pochází z doby před 9 500 lety.