Prověřte svůj postřeh v testu, který zvládne vyřešit jen mizivé procento lidí. Přitom na obrázku stačí najít prostou kočku

Fotografie: CanvaPhotos

Zjistěte, jak dobří jste v odhalování skrytých předmětů. Máme pro vás test, kterým projde jen opravdu málo lidí. Vyzkoušejte si, jak jste na tom vy.

Vyzkoušejte si, jak jste na tom s postřehem. Obvykle jsou obrázky, na kterých musíte najít nejrůznější objekty, poměrně jednoduché. Stačí se jen opravdu pozorně dívat. Ovšem leckdy musíte zapojit svých smyslů více. Chcete si ověřit, jak jste na tom nejenom s postřehem, ale také s představivostí nebo jednoduše s kreativním myšlením? Máme pro vás obrázek hospodyňky, který je však v mnoha ohledech zvláštní.

Na první pokus uspěje jen málokdo

Podívejte se na obrázek. Na první pohled na něm nejspíš neuvidíte nic zvláštního. Lze na něm spatřit korpulentní dámu se sveřepým výrazem, která drží v levé ruce koště. Dost možná se chystá zametat anebo třeba ze dveří vyprovodit nezvaného nápadníka, ovšem na tom v konečném důsledku vlastně ani nezáleží. A čeho dalšího si lze na obrázku všimnout? Samozřejmě nesmí chybět nějaký ten kbelík na vodu, dekorativní závěsy nebo dveře s okénkem.

My vám však prozradíme ještě něco – na obrázku je ukrytá kočka. Ne, neschovává se za širokou sukní oné dámy tak, že jí opravdu nevykukuje ani chloupek. Opravdu tam někde je. Podívejte se na obrázek pozorně a snažte se odhalit jakoukoli zvláštní strukturu nebo prvek. Přemýšlejte o tom, kde se kočky rády schovávají nebo jak malá část z nich může vidět ve chvíli, kdy touží opravdu zmizet před světem.

Proberte všechny dostupné možnosti

Neuspěli jste? To vůbec nevadí. Tahle výzva opravdu není jednoduchá. Koneckonců – jak jsme už řekli, uspěje v ní jen jeden člověk ze sta. Chcete být tím vyvoleným? Pak rozhodně nepolevujte v úsilí. Všímejte si čehokoliv zvláštního. Nemůže kočka vykukovat třeba z kyblíku? Není ta zvláštní textura v okně dveří kočičím okem? A co takhle závěsy v pozadí? Nemůže se někde za nimi rýsovat kočičí silueta?

Fotografie: CanvaPhotos / Edit

Pomozte si nápovědou

Stále ještě nejste úspěšní? Pak nezoufejte, tenhle obrázek se stal skutečným hitem na sociálních sítích. A to už něco znamená. Pokud máte dojem, že jste už vyloučili všechny dostupné možnosti a nenašli na obrázku ani onen pověstný kočičí chlup, podívejte se na naši nápovědu. Zakroužkovali jsme pro vás místo, kde se ona kočičí bestie nachází.

Dejte si na čas a opravdu se na obrázek důkladně podívejte. Stopněte si na hodinkách minutu, pokud je to třeba nenechte se odradit počátečním neúspěchem. Je snad ona kočka skrytá v nějaké siluetě nebo zvláštně tvarovaném poprsí této dámy? Pokud ani po minutě nebude úspěšní, nechte se poddat.

Fotografie: CanvaPhotos / Edit

Obrázek stačí jednoduše otočit

Jak vidíte, pokud obrázek otočíte o 90 °, získáte ono kýžené řešení. Opravdu, silueta kočky je skrytá ve zdi. Když se na celou test podíváte znovu, určitě nebudete moci pochopit, proč jste si tak zvláštně tvarovaného ucha ženy nevšimli dříve. Pamatujete, jak jsme na začátku mluvili o hledání skrytých vodítek? Tak tohle bylo ono. Ovšem jakmile už tohle jednou víte, zvládnete jakýkoliv podobný test na jedničku.

Zdroj: VeryWellMind

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]