Spaní se psem se nikdy nebraňte. Má překvapivé výhody

Bráníte se spaní se psem a vždy ho posíláte na jeho místo? Je to velká chyba. Když budete spát společně, prospějete si navzájem. Jak konkrétně to může být? Na tento dotaz vám odpovíme. Dost možná budete překvapeni, co všechno to přinese.

Poskytnou pohodlí

Při spaní se psem budete cítit jeho tělesné teplo a budete slyšet také jeho dech. Obojí dokáže velmi dobře přispět k vašemu celkovému pohodlí, hlavně po psychické stránce. Celá noc tak pro vás bude klidná bezproblémová.

Pomohou vám usnout

S celkovou psychickou pohodou souvisí i to, že vám spaní se psem pomůže v případech, kdy nemůžete večer usnout. Budete se cítit více v klidu, budete se cítit v bezpečí a tak vaše tělo donutíte ke spánku mnohem jednodušeji.

Zmírníte psychické problémy

Psychika ještě jednou. Pokud vás trápí psychické problémy, jako je třeba stres, jako je deprese, nebo jako jsou stavy úzkosti, bojujte proti nim tak, že si do postele bude brát vašeho mazlíčka. Budete překvapeni, jak dobře to funguje.

Bude vám příjemné teplo

Pokud je vám někdy v noci zima, stačí spát se svým psem. Ten vyzařuje dostatek tělesného tepla a tak vás i při chladných nocích dokáže skvěle zahřát. A pamatujte na to, že čím je pes větší, tím lépe to funguje.

Utužíte svůj vztah

Vztah člověka a psa je něco výjimečného. Pokud chcete tyto dané vztahy utužit a podpořit, není lepší formy, než když budete usínat a probouzet se společně. Nebojte se psaní se psem. Vašemu vztahu to jenom prospěje.

Budete se cítit v bezpečí

Pes je nejenom kamarád, ale je to také ochránce. Díky němu se budete cítit v dokonalém bezpečí. I proto, že mají o mnoho lepší sluch a pokud by se něco dělo, tak to uslyší a samozřejmě vás okamžitě vzbudí.

Ukážete psovi, že ho milujete

Posledním důvodem pro psaní se psem je to, že mu ukážete, že ho milujete. Že není jenom obyčejný hlídač vašeho domu, ale že je i člen vaší rodiny, když je mu dovoleno spát ve vaší posteli.

Fotografie: Flickr

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]