Pozice, ve které spí kočka, prozradí, jaké má potřeby a co jí může trápit

Fotografie: Freepik

Kočky žijí po boku lidí téměř 10 000 let, ale stále se toho o nich moc neví. Kočky, stejně jako jiná zvířata, s lidmi nemohou mluvit přímo, a tak musíme najít způsoby, jak číst jejich signály. Jejich řeč těla může odhalit mnohé záměry a jejich pocity.

Naši mazlíčci se snaží s námi mluvit prostřednictvím chování

Stočená pozice znamená, že se kočka snaží spát, ale není úplně v pohodě. Tato spánková poloha se mnohým může zdát pohodlná a bezpečná, ale ve skutečnosti znamená, že kočka cítí napětí kolem sebe a snaží se chránit zranitelné části těla. Poloha „sfingy“ znamená, že se kočka cítí dobře. Spací poloha povaleče znamená, že je kočka spokojená se svým okolím a tímto způsobem to dává najevo. Není připravena utéct nebo se podvolit, protože nevidí žádnou hrozbu.

Fotografie: Freepik

Poloha, při kterém se rozvaluje na zádech, znamená, že svým majitelům věří. Oblast břicha je pro kočku nezranitelnější, takže pokud váš kočičí mazlíček spí na gauči s břichem nahoru a nohama roztaženýma v různých směrem, můžete si gratulovat. Získali jste jejich důvěru.

Fotografie: Freepik

Pokud kočka spí jen tak napůl, říká tím, že je připravená kdykoliv zaútočit

Kočky jsou možná domestikovaná a roztomilá zvířata, ale v srdci jsou to stále dravci. Chtějí být připraveni okamžitě reagovat na cokoliv, co se kolem nich děje. Musí být stále ve střehu, i když odpočívají. Pokud kočka spí s otevřeným okem, zatímco druhé má zavřené, znamená to, že spí jen na půl.

Jedna z nejkomfortnějších pozic, jaké může kočka zaujmout, je postranní poloha. Cítí se bezpečně, takže si nemusí chránit životně důležité orgány. Je pravděpodobné, že kočka bude spát hluboce a nebude mít žádné starosti.

Fotografie: Freepik

Zamotaná pozice znamená, že se cítí bezpečně. Je to pro ně pohodlné, protože jsou v teple a zároveň se chrání. Cítí se uvolněně a v bezpečí, ale buďte i tak opatrní, někdy mohou kočky v této pozici mít zdravotní problémy. Věnujte tak pozornost celkovému chování mazlíčka.

Spí se zakrytým obličejem? Nechce, abyste se jí dotýkali

Někdy kočky nemají rády, když je někdo vyruší a touto pozici to dávají jasně najevo. Pokud se váš mazlíček snaží zakrýt si obličej v oblečení nebo v dece, a vypadá podrážděně, pokud se ho dotknete, kočka touží po klidu a pohodě. Nechte jí čas užít si své „já“ a svou náklonnost vyjádřete později.

Zdroj: Catster

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]