Na tak kuriózní záchranu života hasiči už nikdy nezapomenou. Kůň se jim odvděčil dojemnou reakcí

Fotografie: Freepik

Na takovou situaci se záchranáři jen těžko vyškolí. Byli přivoláni k případu koně, který zůstal zaklíněný mezi patry budovy poté, co se propadla podlaha.

Notnou dávku improvizace a spolupráce museli vynaložit ochránci zvířat a hasiči, když bojovali o život tohoto koně. Ten byl ustájený v přízemí velké stodoly, jenže pod jeho ustájením se nacházel sklepní prostor. Bohužel dřevěná podlaha jeho váhu neudržela a propadla se. Kůň tak zůstal zaklíněný a k jeho vyproštění bylo potřeba použít těžkou techniku. Lidé zachráncům tleskají.

Bez pomoci hasičů by kůň neměl šanci

Skutečně velmi netradiční záchranu zvířete mají na svém kontě pracovníci záchranné stanice v Massachusetts. Byli přivoláni k případu koně, pod nímž se prolomila podlaha a on zůstal uvězněný mezi patry budovy. Záchranná stanice MSPCA-Angell zveřejnila na svých facebookových stránkách podrobnosti a fotografie k případu.

Na nich je zachycený kůň, který doslova zůstal viset mezi patry a jeho nohy trčí ze stropu spodního patra. Naštěstí podlaha vydržela a osmiletý lipicánský valach Vancouver se nepropadl úplně, což mohlo mít tragické následky. Ochránci zvířat si však museli na pomoc zavolat ipswichské hasiče s těžkou technikou a přítomni byli také veterináři.

Skupina 40 lidí spojila síly, aby zachránila 2 koně na pokraji vyčerpání. Zvířata poděkovala dojemnou reakcí

Záchrana trvala čtyři hodiny

Hasiči pod zaklíněného koně prostrčili pásy, které připevnili na zvedák, pomocí něhož se jim nakonec podařilo koně vytáhnout do bezpečí. „Trvalo to asi čtyři hodiny s pomocí všech, ale dokázali jsme tohoto sladkého koně dostat ven bez život ohrožujících zranění,“ cituje vyjádření záchranářů deník UPI. Valcour by se měl plně uzdravit, podle posledních zpráv už dnes chodí normálně.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MSPCA-Angell (@mspca.angell)

Mnozí lidé se také v komentářích pozastavovali nad tím, že kůň byl umístěn v tak nevhodném ustájení. „Nepropadl ani tak podlahou, jako spíš, že se podlaha propadla. To je na majiteli stodoly,“ napsala jedna z komentujících. Všichni tomuto záchrannému týmu zatleskali a doufají, že majitel objekt upraví tak, aby se nic podobného už nemohlo opakovat. Na SvětěKreativity jsme psali také o záchraně opuštěné kobylky, která všechny překvapila.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*