Osvěžující lázeň nohou pomůže s lepším spánkem

Ono stačí, když si člověk po příchodu z práce domů sundá boty, už ucítí tu úlevu. Natož, když je večer a den byl opravdu náročný. Podle ájurvédy (prastará forma léčení, která vznikla v Indii) jsou nohy spojeny s ohnivými elementy. Může se v nich hromadit hodně tepla, zejména, pokud je váš každodenní životní styl divoký, stresující.

Všichni víme, že příliš mnoho stresu je něco, co vám může zabránit v dobrém nočním spánku – právě z tohoto důvodu je velmi doporučeno zapojit se do nejrůznějších činností, které zmírňují stres, abyste mohli potlačit nespavost.

Snižte horkost v nohou

Není žádným tajemstvím, že sundání bot, je naprosto fantastický pocit. Je to tak proto, protože skutečně uvolňujete některé z ohnivých prvků – stres může výrazně zvýšit teplotu těla a jeho snížení může pomoci při řešení vysoké úrovně stresu.

To je důvod, proč je lázeň nohou před spánkem skvělý nápad, zejména, nemáte-li čas nebo chuť na jiné uklidňující činnosti před tím, než ulehnete, jako je meditace, čtení knížky, masáž, uklidňující jóga, poslech hudby.

Odborníci na kvalitní spánek říkají, že snížení tělesné teploty je zásadní pro dobrý noční spánek, proto se doporučuje udržovat v ložnici teplotu kolem 16 až 19 stupňů. Jako účinné se ukázalo také namáčet nohy před spaním ve vodě, která má příjemnou teplotu. Není příliš horká, ale ani vám nesmí být zima – prostě tak akorát. Do vody se doporučuje přidat i nějaké esenciální oleje: levandule, eukalyptus, máta, santalové dřevo. Tyto vůně dokáží uklidnit a snížit stres.

Zkuste vlažnou sprchu

Další možností je, nechat na chodidla dopadat vlažnou až studenou vodu, po dobu cca dvou minut, když se budete sprchovat. I zde je prostor pro bylinky a různé vůně, které mají zklidňující účinky. Čemu dáte přednost záleží jen na vás. Jde jen o to, abyste nohy osvěžili a snížili jejich tělesnou teplotu.