Farmář natočil zvláštní chování slepice. Drobné novorozené kotě spící v hromádce slámy brala jako vlastní mládě

Fotografie: Fernando Losada Rodríguez / Creative Commons / Attribution 2.0

To, co začalo jako úplně normální den, se vyvinulo v něco mimořádného, když farmář našel slepici schoulenou v kurníku. Skrývala nečekaného kamaráda.

Farmář jako každý běžný den vešel do stodoly, aby se postaral o svá zvířata. Dal jim krmení, pití a trochu poklidil. Všechno se na první pohled jevilo zcela normálně až do chvíle, kdy procházel kolem slepic. Všiml si, že jedna z nich se chová divně. Nejdříve ho napadlo, že by mohla být nemocná, choulila s v rohu kurníku, což nikdy nedělala. Ale všechno bylo nakonec úplně jinak.

Bál se, že jsou slepice nemocné

Jakmile jedno ze zvířat, jež znáte velice dobře, začne vykazovat nezvyklé známky chování, první, co vás napadne, je, že je nemocné. Možná nakazilo i ostatní a za pár hodin se všechna další zvířata začnou chovat podivně. Je to logické. Nicméně vám to nedá a potřebujete situaci prozkoumat blíže.

Tento farmář se nejdříve lekl, když našel jednu ze slepic schoulenou v koutku kurníku. Nikdy předtím nic takového nedělala. Jako kdyby se bála. Odmítala se pohnout a vydávala zvláštní zvuky. Farmářovi to však nedalo a opatrně přistoupil blíže, aby zjistil, o co tady jde. Jemně ji zvedl, aby zjistil důvod jejího nezvyklého chování.

slepice a kočka
Fotografie: Pixabay

Všechno bylo nakonec jinak

To, co našel, ho šokovalo a uklidnilo zároveň. Žádná nemoc, ale drobné novorozené kotě spící v měkké hromádce slámy a peří. Jak se ukázalo, slepice se ho ujala jako vlastního potomka a nechtěla dopustit, aby mu byla zima. Rozhodla se ho tedy zahřát vlastním tělem, jako kdyby seděla na vejcích.

Malé kotě s největší pravděpodobností opustila jeho matka, načež na pomoc přispěchala tato slepice a vzala si kotě doslova pod svá křídla. To je další důkaz toho, že zvířata mají úžasnou schopnost se o sebe navzájem postarat, a to bez ohledu na plemeno nebo druh. Někteří lidé by se od nich mohli učit.

Podívejte se na video níže, kde farmář zjistí, co slepice skrývá:

Zdroj: Delbart