Veterinář zachránil týraného koně, který měl svázané nohy řetězem. Poděkování se ale bohužel nedočkal

Fotografie: Manfred Werner / Creative Commons / CC BY-SA

Veterináři jsou důležití při péči o zvířata. Obstarají domácí mazlíčky, hospodářská zvířata či koně ve stájích. Tento veterinář zažil něco nečekaného.

K náplni práce veterinářů patří péče o zdravotní stav zvířat. Mezi taková zvířata se řadí i týraní jedinci, jejichž majitelé se k nim nechovají zrovna příkladně. Zvířata se pak většinou brání jakékoliv pomoci, jelikož mají strach, že jim člověk opět ublíží. Na podobný případ narazil i veterinář jménem Ovidiu, který se vydal zachránit koně, jenž měl problémy.

Zvířata trpí neprávem

Týrání zvířat určitě není správné, avšak toto úmyslné ubližování zvířatům bohužel stále patří mezi špatné lidské chování, které není zas až tak neobvyklé. Následky takového počínání bývají v některých případech fatální a zvířata je musejí snášet po celý zbytek svého života. V krajních případech bývá následkem takového chování usmrcení zvířete.

Veterinář narazil na týraného koně

Případ týraného zvířete zažil také rumunský veterinář Ovidiu Rosu, který se jednoho dne vydal na farmu svého klienta. Účelem jeho cesty měla být kontrola kopyt jednoho z koní. Když muž na farmu dorazil, šel rovnou do výběhu, kde se měl kůň nacházet. Kromě tohoto koně tam také narazil na něco, co upoutalo jeho pozornost daleko více.

Kůň ležel na zemi

Ovidiu si povšiml nezvykle ležícího koně. Rozhodl se tedy primárně pomoci nejdříve jemu. Když přišel blíže, všiml si, že kůň má svázané přední nohy řetězem tak silně, až měl na nohách viditelné ošklivé rány. V Rumunsku se tato metoda týrání některými lidmi praktikuje proto, aby jim koně neutekli. Bohužel pak kvůli takovému chování lidí mnoho z nich trpí.

ležící grošák
Fotografie: Pixabay

Pomoc koni byla nutná

Veterinář tedy proto neváhal ani vteřinu a okamžitě se snažil zvířeti pomoci. V první chvíli bylo důležité, aby se kůň uklidnil a nebyl tak nebezpečný sám sobě i Ovidiovi. To se naštěstí po chvilce povedlo a veterinář tak mohl koně z řetězů vysvobodit. Kůň měl na nohách rozsáhlá zranění způsobená řetězy, dle Ovidia ale naštěstí nebude mít následky.

Reakce koně byla zvláštní

Po ošetření veterináře nejvíce zahřálo u srdce to, že je kůň v pořádku. Ten však dal svému zachránci svou vděčnost najevo. Jakmile se postavil na nohy, začal se sám od sebe k veterináři mít. Muži dával pokyvy hlavou jasně najevo, jak moc je mu vděčný za jeho pomoc, která ho zbavila jeho utrpení. Všichni přítomní měli z výsledku této situace nakonec radost. Majitel koní ovšem bude muset vysvětlit své jednání příslušným úřadům.

Zdroj: Delbart

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]