Zoufale držela 3 hodiny koně vší silou, aby se neutopil v bahně. Z klasické vyjížďky se stal boj o přežití

Fotografie: Depositphotos

Lidé dokážou udělat pro záchranu svých zvířat všechno možné, jen aby neztratili svého životního parťáka. Tato žena se snažila vytáhnout koně z bahna vlastními silami.

Jestliže jste někdy měli vlastní domácí zvířátko nebo stále máte, určitě víte, že během malé chvilky si člověk dokáže vytvořit silný vztah se svým zvířetem. I když se někteří lidé stále nechovají ke zvířatům vhodně, je na světě hodně lidí, kteří by udělali pro záchranu svého mazlíčka všechno možné. Tato žena bojovala vlastními silami, aby vytáhla koně z bahna.

Vyjížďka na koni

Převážně na vesnicích se lze setkat s farmou nebo se stájí, kde lidé chovají koně. Ti se většinou chovají pro sportovní aktivity, pro radost nebo aby pomáhali farmářům na polích. Mnoho lidí je ale chová jen tak, protože se o ně rádi starají, vyjedou si s nimi občas na projížďku a berou je jako domácí mazlíčky. Tato žena si vyrazila se svým koněm na projížďku, ale později se z této vyjížďky stala dramatická záchranná akce.

Vyjížďka se zvrhla v záchrannou akci

Žena vyrazila společně se svou dcerou na projížďku a každá si vzala jednoho koně. Když ženy na svých koních dorazily na pláž, zničehonic se matka se svým koněm dostala do části, kde byla zem hodně měkká, a propadla se i s koněm dolů. Pod pískem se schovávalo bahno a kůň se do něj zabořil. Žena stihla uskočit, a nedostala se tak přímo do bahna. V tu chvíli ale všichni věděli, že je zle.

Kůň začal panikařit

Je vcelku přirozené, že kůň začal ihned panikařit, ale svými zbrklými pohyby se bořil stále hlouběji a hrozilo, že se udusí v bahně. Žena ho tedy začala ihned uklidňovat a její dcera jela na koni do nejbližší vesnice, aby co nejrychleji přivolala pomoc. Žena mezitím seděla u svého koně, snažila se ho uklidnit a v hlavě jí běhaly myšlenky, co vše se může stát.

Fotografie: Pixabay

Pomoc přijela rychle

Na pláž se po chvíli dostavil záchranný tým a veterinář, který musel koni píchnout sedativa, aby se alespoň trochu uklidnit a nedostával se stále hlouběji tím, jak se snaží dostat ven. Kůň měl bahno až po krk, takže si museli pospíšit. Další špatnou zprávou bylo to, že kůň byl v bahně už 3 hodiny a hrozilo, že zemře žízní nebo vyčerpáním. Velice rychle se také blížil příliv, což byla další špatná zpráva.

Všichni se snažili pomoci

Žena byla neustále nablízku svému koni a hladila ho po hlavě. Na místo dorazil i vrtulník, ale nepodařilo se mu koně z bahna vytáhnout, protože kolem zvířete nebylo možné uvázat lano, jež by ho vytáhlo. Záchranáři přišli i s nápadem, že koně z bahna vykopou, ale to se jim také nepodařilo. Nakonec však dorazil místní farmář s traktorem, díky němuž se zvíře konečně podařilo vytáhnout. Vše tak nakonec dopadlo dobře.

Zdroj: Labibliadelosanimales

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*