Kůň se potřeboval ochladit. Naštěstí byl poblíž velký bazén u rodinného domu

Fotografie: Thowra_uk / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Jednomu muži se podařilo natočit opravdu kuriózní video. Vedrem zmožený kůň si vlezl do jeho velkého bazénu, aby se trochu zchladil.

Věděli jste, že většina koní miluje koupání? Ani tohoto nenechala velká vodní plocha v klidu, a tak se rozhodl se jít trošku smočit do rodinného bazénu na slunné Mallorce. Majitel koně i bazénu celou scénu zachytil na kameru. Vy se tak můžete podívat na spokojeného koníka, kterému osvěžení v parném dni přišlo opravdu vhod.

Kůň si vítanou koupel evidentně užívá

Bazén je velkorysý a má dobrých 20 metrů na délku. Koník ve vodě spokojeně poskakuje a chvílemi se snaží i plavat. Je dost vysoký, a tak nohama vždy bezpečně dosáhne na dno. Asi po minutě spokojeného ráchání se vydá ke schůdkům. Vylézání z bazénu pro něho představuje mírnou komplikaci. Musí si dávat pozor na kluzké okraje. Po chvíli příprav však vyskakuje z vody na břeh a spokojeně řehtá.

Trochu se otřepe a odchází do velkého výběhu, který na prostor s bazénem navazuje. Majitel se za kamerou směje a koníka povzbuzuje. Údajně je to jeho každodenní rutina. Horké podnebí na Mallorce panuje po většinu roku, a tak je pro tohoto koně každodenní osvěžení v bazénu stejně silným zvykem jako pro člověka šálek ranní kávy. Jednoduše se bez toho neobejde.

Pro koupání koní však existují i pravidla. Neměli by ve vodě strávit více než 10 minut a neměli by sem vstupovat přehřátí. Koupel koní probíhá bez postrojů a sedla. Koně, kteří se vody evidentně bojí, je nejlepší přidělit zkušenějšímu koni, který vodu naopak miluje. Ten pak bojácného jedince dokáže strachu z vody zbavit. Nutno podotknout, že koupání a plavení koní probíhá většinou v přírodních nádržích a řekách. Málokterý kůň má pro hrátky ve vodě k dispozici takový luxusní bazén.

V bazénech se však ocitají ještě kurióznější zvířata

I když je video opravdu kuriózní, narazit můžete ještě na mnohem zajímavější věci. V bazénech se totiž někdy ocitají i zvířata, u kterých byste to čekali ještě mnohem méně. Jaké překvapení tak musela zažít rodina, které se do jejich rodinného bazénu nastěhoval třímetrový aligátor. Nebo rodina z Kanady, jejíž bazén nenechal v klidu procházejícího losa, který si tu chvíli užíval vodních radovánek.

Psi, kočky, mýval, kojoti, prasata, srnky, opice, krajta, medvědi, kráva, ale i slon. To je jen malý výčet zvířat, které zachytily fotoaparáty nebo kamery majitelů, jak si užívají v jejich bazénu. Některá setkání mohou být roztomilá, jiná docela nebezpečná, a proto musí být povoláni pracovníci pro odchyt zvířat, pokud zvíře neodejde samo. Kdo nechce být překvapen, nezbude mu nic jiného, než bazén před zvědavými zvířaty oplotit.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*