Kůň se na pohřbu naposledy rozloučil s majitelem, který se ho nechtěl vzdát. Láskyplné pouto, které se jen tak nevidí

Fotografie: Depositphotos

Dříve týraný a agresivní kůň se naposledy rozloučil s člověkem, který se ho odmítl vzdát a vrátil mu důvěru v lidi.

Zvířata jsou od přírody dobromyslná, ale když se k nim chováme krutě, mohou se změnit v ty nejhorší bytosti. Tato krutost týraných zvířat je jednak fasádou, jednak formou pudu sebezáchovy. Hluboko uvnitř se jen chrání tím, že odhalují svou „drsnou“ stránku. Tato zvířata nechtějí projevit ani náznak strachu, protože by jim lidé mohli znovu ublížit. Koneckonců, koho by neunavilo milovat bezpodmínečně a dostávat na oplátku jen bolest?

Všichni se ho dříve báli

Přesně to se stalo tomuto koni jménem Major. Muži, kteří ho dříve vlastnili, používali brutální techniku, jak koně zkrotit. Nekonečně ho bili, hlavu mu přivázali mezi dva kůly a nechali ho tam stát bez jídla a vody čtyři týdny. Major naštěstí přežil a byl vyrván z rukou těch zlých lidí. Když si ho majitel Max vzal domů, někteří lidé v jeho okolí z toho nebyli příliš nadšení.

Fotografie: Depositphotos

Příběh pochází od Janny Grapperhaus, porodní asistentky ze Západní Virginie, která vzpomíná, jak si její otec přivedl domů „mladého a zlobivého hřebce“ jménem Major. Major byl stále divoký, protože jeho předchozí majitelé ho nedokázali zkrotit, i když se o to pokoušeli drsnými technikami, včetně bití a toho, že ho nechali čtyři týdny přivázaného ke kůlu bez jídla a vody.

Když si ho Jannin otec přivezl domů, během několika minut po příjezdu přerazil pět pramenů plotu a kousal a útočil na kohokoli v dosahu. Jannin otec však odmítl Majora „týrat“, místo toho věnoval čas tomu, aby si získal jeho ztracenou důvěru. Byla to metoda, o níž ostatní pochybovali – podle Janny si její matka myslela, že ho kůň zabije, a přezdívala mu „Major Deal“.

Přesto se otec koni věnoval. Janna napsala, že si její otec získal Majorovo srdce a naopak. Každý den hodiny pracoval na tom, aby si získal jeho důvěru – křehkou důvěru týraného zvířete. Trvalo to dva roky tvrdé práce, ale nakonec se to vyplatilo. Major nakonec svému majiteli důvěřoval natolik, že ho nechal jezdit. Navzdory všem předpokladům byl divoký kůň konečně zkrocen. Bylo to však víc než to: mezi mužem a jeho koněm vznikla skutečná láska.

Přišel se naposledy rozloučit

„Když táta vyjížděl, Major ho pořád dokola líbal na hlavu,” napsala Janna. Měli mezi sebou pouto, které mohli pochopit jen lidé od koní. Jannin otec bohužel nedávno zemřel. A když se jeho rodina a přátelé sešli na jeho pohřbu, truchlili i nad jeho milovaným koněm. Jannu v tu chvíli napadlo, že by bylo vhodné, aby se Major se svým společníkem rozloučil také.

Rodina tedy přivedla koně k rakvi a v krásném okamžiku k ní Major přistoupil a rozloučil se „posledním polibkem“. Tento krásný příběh se od té doby stal virálním na sociálních sítích a na Facebooku ho sdílelo více než 166 000 lidí. Je to příběh, který ukazuje sílu lásky a trpělivosti a to, jak si můžeme se zvířaty vytvořit skutečně láskyplné pouto: „Láska nakonec zvítězila,” píše Janna.

Zdroj: Theanimalclub

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]