Kolik koní vidíte na klamavém obrázku? Záludný test zraku ukáže, jestli vaše oči fungují správně

Podívejte se pořádně na tento obrázek a zkuste říct, kolik jste na něm na první pohled spatřili koní. Možná se o sobě dozvíte něco nečekaného a nového.

Máte rádi optické iluze, u kterých je třeba začít používat mozek? Tak v tom případě se vám bude určitě líbit tento obrázek, u kterého máte za úkol zjistit, kolik je na něm koní. Jako bonus se ještě můžete dozvědět něco nového o vaší osobnosti. Takže na nic nečekejte a zapojte svůj mozek. Kolik koní na obrázku vidíte?

Každý vidí jiné množství zvířat

Vlastně se dá říct, že optické iluze jsou z definice klamné. Můžou se zdát jako velmi jednoduché, ale ve skutečnosti tomu tak opravdu není. Můžete mít pocit, že řešení je vlastně úplně zřejmé, ale poté se začnete soustředit, a uvidíte, že čím více nad tím přemýšlíte, tím horší to pro vás vlastně bude. A to se vlastně vysvětluje konfliktem mezi zrakovým vnímáním a způsobem, jakým jej vnímá mozek.

No a příklad si můžete vzít z tohoto obrázku. Je to vlastně dílo amerického umělce Bev Doolittle, který je známý tím, že umí skvěle maskovat. Jeho obrazy vždy fascinovaly veřejnost a tento obraz začala média používat jako optickou iluzi ke stimulaci mozkových buněk. Kolik koní se tedy na obrázku nachází? Někteří říkají, že jich je tam 5, jiní jich vidí méně a druzí zase více. Kolik jich vidíte vy?

Řešení tohoto úkolu

Podle samotného umělce je na jeho obraze pouze 5 koní. Viděli jste stejné množství koní? Pokud ano, tak vám gratulujeme, takové optické iluze pro vás nejsou problémem. Ale ať už je vaše odpověď jakákoliv, nejlepší na tomto obrázku je, že se můžete dozvědět hodně o vaší osobnosti.

  • 1–3 koně: Nemáte příliš pružnou a nebo tvárnou mysl. Je velmi pravděpodobné, že už vás vládne především tvrdohlavost. Nikdy nezměníte svůj názor a to i přes to, že víte, že nemáte pravdu. Možná by bylo dobré trošku více rozšířit své vnímání.
  • 4–5 koní: Máte spíše otevřenou a také flexibilní mysl. Jste tolerantní a máte shovívavou povahu, také dokážete skvěle naslouchat druhým. Jste vnímaví k názorům svého okolí. V jakémkoli problému se vždy snažíte nacházet alternativní řešení.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*