Psychologický test: Jen 5 % lidí dokáže rozpoznat mladou ženu skrytou na této fotografii

muž s kloboukem test

Vyzkoušejte si tento jednoduchý optický test. Najděte skrytý malý obraz v obraze. Ale pozor, máte na to pouhých deset vteřin. Stihnete to?

Odhalovat skryté obrazy je velmi zábavné. Mozek se upne na dominantní část obrazu a schovanou skrytost v něm je pak těžké uvidět. Někteří lidé na to mají talent, jiní se mohou snažit, jak chtějí a dokud nedostanou alespoň výraznou nápovědu, nic skrytého v obraze nevidí. Vyzkoušejte si tedy jak to půjde vám. Stihnout to však musíte do deseti vteřin, abyste se vešli mezi nejlepších 5 % lidí.

Najděte tvář mladé ženy

Na základním obrázku vidíte starého muže ve velkém mexickém klobouku. Kouká trochu smutně stranou a na nose má výraznou bradavici. Není to však jediné, co malíř na obraz nakreslil. Skrývá se tu i mladá žena a vaším úkolem je, ji najít. Nebojte se není nikde schovaná na okraji obrázku. Je potřeba jen trochu přepnout mozek, abyste ji mohli uvidět.

Pokud jste ji spatřili ihned, tak gratulujeme, málokomu se to povede bez větší nápovědy. Kdo tedy ještě neví, napovíme, že se tvář ženy skrývá v obličeji starce a je namalovaná z profilu. Ani tak ji ještě nevidíte? Zkuste obrázek prozkoumat z více úhlů i vzdáleností a snažte se vaši mysl oprostit od dominantního obrazu. Ještě tedy malou nápovědu. Prozkoumejte hlavně pravou půlku starcovi tváře.

Už jste ji našli? Tak výborně! Zdá se to jednoduché, když ji konečně uvidíte, do té doby je to však skutečný oříšek. Dostali jste sice výraznou nápovědu, ale i tak jste úspěšní. Někteří lidé ženu nevidí, dokud jim není úplně přesně ukázaná. Teď už váš mozek dokáže mezi jednotlivými obrazy jednoduše „přepínat”.

optický test muže s kloboukem zadání

Řešení hádanky

Stále ještě mladou ženu nevidíte? Podle následujícího popisu už ji zaručeně najdete. podívejte se na bradavici na nose starého muže. Ta je ve skutečnosti nosem mladé ženy z profilu. Těsně nad ním pak má řasy z profilu, které u muže tvoří zavřené oko. Celý nos starce je pak tváří dívky natočené z profilu a jeho pokřivená ústa jsou u dívky linie jejího ramene.

řešení testu muže s kloboukem

Podle popisu už jste mladou ženu určitě objevili. Nezoufejte však, že se vám to bez nápovědy nepovedlo. Těchto typů hádanek a optických klamů koluje na internetu mnoho a tak máte na čem trénovat. Uvidíte, že trénováním se z vás stanou mistři. Jde jen o to, mozek naučit, aby se na obraz dokázal dívat nezaujatě ze širší perspektivy. Pak si takové hádanky budete určitě užívat.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*