Ve správný čas na správném místě: Muž hrdinsky zachránil 3leté batole, které padalo z pátého patra budovy

Fotografie: Hillebrand Steve, U.S. Fish and Wildlife Service / Public domain

Italský bankéř se stal hrdinou poté, co zachránil život tříleté holčičce, která spadla z pátého patra budovy v centru Turína. Incident se stal ke konci srpna, ale mnohým jistě utkví v paměti.

Holčička se stále více nakláněla a přelézala přes římsu, čehož si všiml kolemjdoucí muž Mattia Aguzzi, který byl se svojí manželkou na cestě do pekárny. Na holčičku začal ze země křičet, aby dál nepokračovala a vrátila se dovnitř, což bohužel neslyšela. Následně ztratila kontrolu a rázem padala z pátého patra, což šokovalo všechny přítomné.

Jak se obyčejný člověk stane hrdinou?

Naštěstí zde ale právě byl Aguzzi, který jí v rámci reflexu ihned vstoupil do cesty, zavřel oči a doufal, že vše dobře dopadne. „Zablokoval jsem její pád svým tělem, ale oba jsme se i přes to ocitli na zemi“, řekl 37letý muž pro média. Aguzzi zpočátku viděl, jak se holčička nehýbe, ale pravděpodobně to bylo jen z šoku, jelikož následně začala plakat. V tu chvíli si Aguzzi oddechl a bylo mu jasné, že odvedl dobrou práci.

V jakém byli stavu?

O pár okamžiků později přispěchali rodiče holčičky, aby ji zkontrolovali, a záchranáři následně odvezli jak Aguzziho, tak i malé batole do nemocnice. Naštěstí měli oba jen lehká zranění a neopatrní rodiče rozhodně zůstanou Aguzzimu nadosmrti vděční. Ten samozřejmě sklidil veškerou pozornost internetu a také chválu od italského premiéra Giorgia Meloniho.

Na cestu autobusem žena nikdy nezapomene. Usnula a probudila se v opuštěném voze. Asistovat musela policie

Kila navíc mu rozhodně přišla vhod

Pokud jde o Aguzziho, cítí se poněkud přemožen pozorností. Údajně totiž nemá rád, když mu lidé nyní říkají hrdina, jelikož to byla jenom přirozená reakce, nic víc. Bankéř však viděl i legrační stránku věci, když tvrdil, že mu kila navíc pomohla. Nedávno totiž přátelé hrdiny naráželi na jeho váhu, ale to se po tomto incidentu už rozhodně nebude opakovat.

Zdroj: Upworthy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]