Záchranáři si nevšimli topící se dívky v rozbouřené řece. Situaci musel převzít kolemjdoucí muž

Fotografie: David Hawgood / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Muž prokázal skutečné hrdinství, když se náhodou stal svědkem převráceného člunu. Záchranáři měli plné ruce práce, proto se sám rozhodl skočit do vody pro jednu z obětí nehody.

Jak se říká, hrdinou se člověk nerodí, hrdinou se člověk stává. Dne 11. září letošního roku se tento muž hrdinou skutečně stal. Neváhal ani vteřinu a přispěchal na pomoc záchranářům, kteří zrovna zasahovali u převráceného člunu. Muž si všiml topící se dívky a okamžitě pro ni skočil do vody.

Neváhal ani vteřinu

Riskovat vlastní život kvůli cizímu, to je skutečný akt hrdinství. Váš život je to nejcennější, co můžete mít, pokud se tedy rozhodnete vzdát se ho ve prospěch někoho cizího, lze o vás hovořit jako o skutečném hrdinovi. Tato situace naštěstí nedopadla nijak fatálně, ale je nutno podotknout, že tento muž neuvažoval o tom, co se stane s ním, jen viděl nevinnou malou dívku topící se v rychle proudící řece a během vteřiny se rozhodl, že její život má větší cenu.

medvědice tráva

3letého chlapce hledali v lese 2 dny a 2 noci. Dávali mu šance 1:1 000 000. Naživu ho udrželo zvíře

Okamžitě skočil do vody a plaval za ní. Teprve 7letá dívka byla jedním z pasažérů na člunu, který se nešťastnou náhodou převrátil. Přivolaní záchranáři měli plné ruce práce se zachraňováním 4 lidí z vody a topící se dívenky si nevšimli. Naštěstí se tento přihlížející muž rozhodl jim pomoci a skočil pro ni sám.

Vše bylo zachyceno na video

Situace se odehrála ve městě Čching-jüan v provincii Kuang-tung v Číně. Na molu stálo několik svědků tragédie, kteří neváhali vytáhnout mobilní telefony a natočit hrdinský čin náhodného kolemjdoucího na video. Můžete na něm vidět, jak muž skáče do vody, plave k dívce, popadne ji a plave s ní zpět ke břehu, kde ji vytáhne z vody a kontroluje, zda je v pořádku. Holčička měla na zádech batoh, který pro ni představoval další zátěž. Naštěstí všechno dobře dopadlo a tomuto muži lze jen tleskat.

Zdroj: New York Post

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]