Teprve pětiletý chlapec se stal hrdinou. Z hořícího domu zachránil sedm členů rodiny a psa

Fotografie: Depositphotos

Tolik potřebný klid a rozvahu projevil teprve pětiletý chlapec. Když se probudil a zjistil, že hoří, zachránil malou sestru a upozornil i zbytek rodiny.

Každý člověk doufá, že v případě nebezpečí by dokázal jednat tak, aby pomohl ostatním ohroženým lidem. Když ale přijde na věc, zdaleka ne každý, kdo si na to troufal, to nakonec opravdu dokáže. To ale není případ Noaha Wooda, teprve pětiletého chlapce, který se svou rodinou žije v okrese Bartow v Kingstonu ve státě Georgia. V kritické chvíli dokázal bezchybně zareagovat a zachránit tak celou rodinu.

Na vině byla přetížená zásuvka

Jednoho sychravého večera v únoru 2020 se členové rodiny Woodových uložili ke spánku. V domě postupně zhasínala okna a všechno ukazovalo, že přichází klidná mrazivá noc. Najednou ale v jedné ze zásuvek přeskočila jiskra a pak se objevil malý plamínek.

Bylo to v dětském pokoji, kde spal pětiletý Noah se svou dvouletou sestřičkou a psem. Původně malý plamínek začal stravovat umělou hmotu zásuvky a přeskakoval na tapety a závěs u dveří.

Těžko říct, jestli malého Noaha probudil zápach, nebo psík, který zoufale kňučel. Pár vteřin chlapci zabralo, než si uvědomil hrozící nebezpečí. Pak ale obdivuhodně zachoval chladnou hlavu a začal jednat.

Věděl, že pokoj je v přízemí, a tak vzal malou sestru, otevřel okno a vystrčil ji ven. To samé udělal i se svým psem. Pak si uvědomil, že v domě je ještě jeho rodina. Dveře ale byly už v plamenech, a tak se do ostatních místností nedostal.

Fotografie: Pixabay

Všichni požár přežili

Poté, co zachránil sestru a psa, vylezl z okna a ve vedlejším domě vzbudil svého strýce, aby mu pomohl zachránit všechny ostatní členy rodiny.

Kromě Noaha vyvázli všichni z rodiny bez zranění, Noah si z této noci odnesl jen malou popáleninu na zápěstí. Podle slov chlapcova dědečka by bez vnukova pohotového zásahu nejspíš všichni v domě tu noc zemřeli. „Nikdo se nezranil,“ řekl Wood. „Trochu jsme se nadýchali kouře, ale všichni jsme stále naživu.“

Malý Noah se té noci stal zachráncem dalších osmi členů své rodiny, a získal si tak uznání v celé zemi. Hasiči, kteří u požáru zasahovali, prohlásili, že v minulosti už zažili případy, kdy děti varovaly členy své rodiny před nebezpečím, ale fakt, že totéž dokázal udělat pětiletý chlapec, je přeci jen hodně neobvyklý. Televizní stanice CNN informovala, že malý hrdina byl jmenován čestným hasičem a obdrží speciální ocenění pro záchranáře.

Zdroj: UberAlles, Youtube / 11Alive

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]