Odvážný bezdomovec ani na vteřinu nezaváhal a svým činem zabránil vyhoření školy. Ocenění, které dostal, ho zaskočilo

Fotografie: Freepik

Bezdomovce za jeho odvahu a úsilí chválí nejen hasiči, ale také magistrát města. Zabránil totiž vypálení školy.

Bezdomovec Mathias Kern zabránil vypálení školy v Norrköpingu. Neměl žádné ochranné pomůcky, pouze odhalenou hruď a tričko v ruce. I tak se mu ale podařilo zabránit šíření požáru a škola tak zůstala stát. Nejen hasiči, ale celé město je mu za tento hrdinský čin velice vděčné. A tak mu pochvalu udělili před obyvateli města.

Byl na večerní procházce

Na konci října šel Mathias, který je momentálně bez domova a většinou přespává u svých přátel, na procházku se psem právě svého kamaráda. Najednou ucítil, že něco páchne spáleninou. Rychle si uvědomil, že na grilování už je pozdě a tak zpozornil. Raději ihned zavolal hasiče a operátor ho požádal, aby našel zdroj zápachu. Mathias tak brzy uviděl, že z místní školy vychází kouř.

Fotografie: Pixabay

Odmítl stát a jen se dívat

Operátor mu řekl, ať se drží dál od ohně a že hasiči už jsou na cestě. Ale Mathias odmítl jen stát a dívat se, jak budova hoří. Mathias přivázal psa k jedné z lamp a snažil se oheň uhasit svým tričkem.

Ponořil ho do kaluže vody a poté s ním začal hasit oheň. Vlastně asi každý člověk by v podobné situaci jen stál a rozhodně by se nevrhnul do ohně.

Fotografie: Pixabay

Dostal ocenění

Mathias několikrát běžel sem a tam mezi kaluží vody a ohněm, než se o čtvrt hodiny později objevili hasiči a oheň uhasili. A ti později řekli, že právě díky Mathiasově snaze se oheň nerozšířil dál. Jeho odvážné úsilí ocenili i samotní hasiči v Norrköpingu, muž od nich dostal i cenu.

Fotografie: Pixabay

Obdržel také květiny a diplom, a celý jeho příběh sdíleli hasiči na Facebooku. Sám Mathias řekl, že je velice dobrý pocit tuto cenu dostat. Ukazuje to, že udělal dobrý skutek a to ho hřeje na srdci. To, že zachoval klid, je obdivuhodné.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]