Bezdomovec našel na ulici přes 200 tisíc korun. To, co se s nimi rozhodl udělat, zarazilo každého, kdo se o jeho činu dozvěděl

Fotografie: Depositphotos

S poctivostí nejdál dojdeš. To se říká už po celá staletí. V dnešní době se to ale jeví některým lidem spíš jako hloupé. Naštěstí ne všem.

Nesuďte ostatní podle zevnějšku. Další lidová moudrost, která má spoustu odpůrců. V tomto případě se ale ukázala pravdivou. Někdy se totiž lidé, kteří se propadli až na samé dno společnosti, ukážou mnohem lepší, než si kdo myslí. Možná právě proto, že mají nejméně, si dovedou představit pocity člověka, který přišel o hodně.

Našel na chodníku celé jmění

Elmer Alvarez byl bezdomovec, kterého lidé potkávali nejčastěji na Church Street v New Heaven v Connecticutu. Právě tam se toulal o ten den, kdy se to stalo. Pokoušel se stejně jako každý jiný den opatřit si něco málo k jídlu a prosil kolemjdoucí o nějaké drobné mince. Ulice zrovna byla čerstvě uklizena, tak jeho pozornost upoutal poletující nevelký papírek. Zvedl jej aby ho vyhodil do koše a jen náhodou se na něj také podíval. Byl to šek na 10 000 dolarů.

Fotografie: Pixabay

V tu chvíli z něj mohl být boháč. 10 000 dolarů je zhruba 220 000 korun. On se ale rozhodl jinak. Na šeku bylo totiž napsáno celé jméno majitelky. Elmer Se rozhodl, že ji zkusí najít.

Navštívil svého přítele, který měl přístup k internetu a s jeho pomocí se mu podařilo ženu kontaktovat. Podle svých slov ani na okamžik nezauvažoval nad tím, že by si peníze ponechal pro svou potřebu. Rozhodnutí vrátit je právoplatnému majiteli bylo pro něj naprosto přirozené.

Fotografie: Depositphotos

S poctivostí nejdál došel

Majitelka šeku se jmenuje Roberta Hoskie a je majitelkou realitní kanceláře. Když jí Elmer kontaktoval, nemohla uvěřit, že existují ještě jak poctiví lidé. Ještě větší překvapení zažila, když zjistila, že se jedná o člověka, který žije na ulici a jí to, co mu kdo daruje. Vzpomněla si na svou minulost, kdy se na několik měsíců ocitla rovněž mezi bezdomovci. Rozhodla se, že poctivému nálezci pomůže.

Elmerovou mateřštinou je španělština, a s angličtinou měl nemalé potíže. Roberta mu tedy zaplatila jazykový kurz aby měl větší šanci na trhu práce. Na půl ruku také uhradila pro Elmera bydlení a domluvila mu pracovní pohovor. Elmer neskrýval dojetí když se dověděl o své druhé šanci na nový život. Díky své poctivosti a píli dnes pracuje spolu s Robertou v její firmě, a vede život, o kterém se mu tenkrát na Church Street ani nesnilo.

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]