Neuvěřitelná empatie devítiletého chlapce dostala miliony lidí na internetu do kolen. Veškeré své úspory obětoval pro dobrou věc

Fotografie: Depositphotos

V nejisté době, kdy děláme vše pro to, abychom se postarali o sebe a své rodiny, jsme možná zapomněli na ty skutečně potřebné.

Laskavost, kterou musíme i nadále prokazovat druhým, připomíná devítiletý Nathan Simons, který udělal pozoruhodnou věc, aby pomohl místnímu útulku pro bezdomovce. Jako všichni mladí lidé se i mladý Nathan z amerického státu Illinois rád dívá na videa na YouTube, což jeho otce Ethana velmi znepokojuje. Obavy jeho otce se však rozptýlily, když Nathan na YouTube uviděl něco, co ho inspirovalo k tomu, aby vyprázdnil své osobní úspory a nakoupil zásoby pro místní útulek pro bezdomovce.

Chlapec se inspiroval na internetu

Čtvrťák se na YouTube podíval na video, kde lidé dávají peníze útulkům pro bezdomovce, a nechal se inspirovat. O pouhých několik hodin později, když video dokoukal, oznámil svému otci, že by chtěl udělat to samé, co lidi na internetu. Nathan se poté spojil s místním útulkem a požádal o seznam věcí, které potřebují, poté šel s tátou do místní banky a každý z nich vybral ze svého účtu 150 dolarů.

Všechny jeho úspory za posledních 18 měsíců

Nathan nakoupil boty, rukavice, barbecue omáčku a pálivou omáčku podle požadavků útulku a dokonce i nějaké pochoutky, jako například popcorn a koláčky. Nathan v rozhovoru uvedl, že z toho má radost a je na sebe pyšný.

Fotografie: Freepik

V útulku na otce se synem čekala dle domluvy koordinátorka, která Nathanovi řekla, že dělá úžasnou věc, protože pomáhá spoustě lidí. „V devíti letech cítit takový soucit s prací, kterou děláme, a s tím, co se děje v jeho komunitě, je docela úžasné,“ dodala.

Poučení z velkého srdce

Nathanův hrdý otec se na svém Facebooku podělil o synovo gesto s velkou pýchou: „Nemůžu si pomoct, musím se pochlubit svými dětmi, když dělají velké věci,“ napsal. Ethan zároveň doufá, že se pár lidí synovým příběhem inspiruje a udělají totéž. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Uživatelé byli chlapcovým gestem nadšení a Ethanovi psali, že vychovává skvělého mladého muže.

I když se nám často nelíbí, že dnešní děti tráví až příliš času v internetovém prostředí, tento mladý chlapec je důkazem toho, že internet není pouze špatné místo.

Nathan pochopil, že radost z toho, když někoho může obdarovat je mnohem větší, než radost z toho, když sám něco dostane. Myslíme si, že tato lekce získaná z obrovského srdce, které projevuje soucit s druhými, je opravdu velmi velmi cennou lekcí.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]