Bezdomovec si z bláta a větviček postavil chatrč, kterou uvnitř zařídil tím nejlepším způsobem. Nyní má plnohodnotné bydlení

Fotografie: iStock

Mladík, jenž nemá příliš v lásce lidi, se ocitl na ulici a rozhodl se bydlet v přírodě. Zde si postavil chatku z přírodních zdrojů a slouží mu skvěle místo domu nebo jiného obydlí, na které nemá peníze.

Lidé bez domova nemají vůbec jednoduchý život, protože nemají ani jednu věc, již mají ostatní, kteří bydlí v domě nebo bytě. Bez některých věcí, pravidelné osobní hygieny a bezpečného zázemí se lidé necítí dobře a ani bezpečně. Jakmile někdo žije na ulici, naučí se časem vyjít s tím, co najde. Tento mladík se přestěhoval do přírody, kde si postavil i chatku.

Neustále rostoucí ceny

V současné době se ceny všeho neustále zvyšují, a přitom většina zaměstnanců má mzdu stále stejnou. Někteří lidé, a to hlavně mladí, nemají moc možností, jak se osamostatnit a začít bydlet ve vlastním bytě/domě. Je to způsobeno tím, že nedosáhnou na hypotéku a vlastní peníze si nestihli našetřit. Dalším problémem je také to, že většina rodičů musí použít naspořené peníze, které chtěli předat svým dětem, aby uživili celou rodinu.

Fotografie: Pixabay

Mladík, který je bez domova

Tento mladík jménem Daniel (28 let) žije v Londýně a ani si nestěžuje na to, že se ocitl na ulici. Dříve měl zaměstnání, ale měl problémy jednat s lidmi nebo s nimi být v jakémkoliv kontaktu. Tyto jeho potíže se zhoršovaly, a proto se rozhodl zaměstnání opustit. Bez příjmu se však nemohl dlouho uživit a ztratil možnost bydlet v pronájmu nebo ve vlastní nemovitosti.

Možnost bydlení i bez peněz

Daniel se časem naučil žít venku a zjistil, že je to pro něj mnohem lepší řešení, než kdyby měl každý den chodit do práce a stýkat se s jinými lidmi. Ve svém životě nemá s čímkoliv problém a dokáže se přizpůsobit mnoha situacím. Jednoho dne ale dostal skvělý nápad, díky němuž by mohl začít bydlet ve vlastním.

Chatka z hlíny a větviček

Jakmile dostal skvělý nápad, díky kterému by mohl bydlet ve vlastním, pustil se do práce. Jeho nápadem totiž bylo postavit si dům z hlíny a větviček, čehož je v přírodě hodně. Hlínu bral z řeky, která teče kousek od místa, kde se rozhodl chatku postavit. Jeho stavba byla nejdříve pokusem, protože stěny stále nedržely, ale časem se mu zadařilo.

Vybavení domácnosti

Celá stavba mu trvala několik měsíců a chatka nakonec nebyla příliš velká. Byl v ní ale dostatek místa pro jednoho. Na chatku použil bláto z řeky a větvičky a na nábytek také využil přírodní zdroje. Postel zvládl postavit například z popadaného listí a na střechu umístil solární panely, které mu vyrábí elektřinu.

V domě má přívod čisté vody, díky čemuž má o něco jednodušší život. Daniel nemusí chodit často do obchodu, protože si dokáže většinu surovin vypěstovat vlastním úsilím, ale veškeré potraviny vypěstovat nelze, a proto se i tak musí čas od času vydat mezi lidi. Avšak jelikož žije skromným životem, nemá žádný problém s tím, jak a kde žije.

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]