Otec natočil svou dceru, jak se dělí o jídlo s bezdomovcem a video sdílel na sociálních sítích. O několik dní později se mu ozvala neznámá žena s nečekanou zprávou

Fotografie: Depositphotos

Jednoho dne se malá holčička rozdělila o jídlo se starým bezdomovcem, který seděl na lavičce před restaurací. Dost možná mu tím zachránila život.

Většinou, když potkáte bezdomovce, zamyslíte se nad tím, jak se to tak člověku stane, že dopadne takto. No, jenže někdy to bohužel není úplně tak jejich vina, a před tím, než skončili na ulici, vedli normální život jako všichni ostatní. A proto není moc dobré koukat na ně jako na nějaký odpad společnosti, oni si to také nevybrali. Samozřejmě nemluvíme o agresivních opilcích, co se chovají jako hulváti. No a jedna malá holčička udělala něco, čímž dojala bezdomovce i svého otce.

Dívenka si všimla muže, který seděl na lavičce

Eddie Scott byl na procházce se svojí osmiletou dcerkou, a když poblíž uviděli restauraci, rozhodli se, že si v ní dají něco na oběd. Vybrali si útulný stůl, který byl přímo u okna, a malá Ella si všimla muže, který seděl na lavičce před restaurací.

Fotografie: Depositphotos

Muž vypadal neupraveně a vedle něj ležely špinavé tašky. Bylo jasné, že je to bezdomovec ale Ella si myslela, že je velmi smutný a nešťastný. Chtěla udělat něco, co by mu udělalo radost.

Ella si objednala oběd a vyšla ven

Ella si po chvilce rozhodování vybrala jídlo, které si chtěla dát na oběd. Rozhodla se pro řízek s bramborami, a jakmile jí ho obsluha donesla, zvedla se a vyšla ven. Její otec nic nenamítal, jen ji sledoval a natáčel na svůj telefon. Dívka přistoupila k bezdomovci a podala mu talíř s jídlem se slovy „Najezte se, brambory jsou ještě teplé a jsou opravdu dobré“.

Fotografie: Freepik

Bezdomovce našla jeho sestra

Otec Elly stál u vchodu a byl na svoji dcerku ohromně pyšný. Na sociální sítě zveřejnil obrázek muže s dcerkou a o několik dní později dostal zajímavou zprávu. Ozvala se mu jedna žena, která mu napsala, že je sestrou bezdomovce.

Fotografie: Pexels

Byl již dlouho ztracen a měl problémy s pamětí. Hledali ho již téměř rok a ztratili veškerou naději. No a jen díky těmto fotografiím byl její bratr konečně nalezen a mohl se vrátit zpět domů.

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]